PARTNER PORTALU

Robyg zbuduje park na Odolanach

Zakład Gospodarowania Nieruchomościami Dzielnicy Wola oraz firma Robyg podpisały umowę dotyczącą stworzenia ogólnodostępnego parku na Odolanach.

Autor: HouseMarket.pl 09 sierpnia 2016 12:59

Teren o powierzchni 1,3 ha, który położony jest u zbiegu ul. Sowińskiego i Jana Kazimierza, zyska zupełnie nowy wygląd. Zakończenie inwestycji planowane jest jeszcze w tym roku.

Dzielnica nie wyda ani złotówki

Dzielnica na ten cel nie wyda ani złotówki, gdyż inwestycję zrealizuje firma Robyg. – Przez ostatnie kilka miesięcy trwały prace związane z przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Została już wykonania inwentaryzacja geodezyjna drzew i zieleni.

Na jej podstawie wykonano i uzgodniono projekt zieleni. Dziś podpisaliśmy umowa, na mocy której firmie Robyg zostały przekazane grunty na czas inwestycji – mówi Krzysztof Strzałkowski, burmistrz dzielnicy Wola.

- Robyg od początku swojej działalności aktywnie włącza się w rozwój dzielnic, w których buduje swoje inwestycje. Stąd pomysł, by zaproponować mieszkańcom Odolan nowoczesną i ogólnodostępną przestrzeń parkową. Nasze działania na rzecz infrastruktury na Woli nie ograniczają się wyłącznie do parku – zmodernizowaliśmy również jezdnie, chodniki czy oświetlenie uliczne. Udostępniliśmy także szereg miejsc parkingowych. Łączna wartość prac wykonanych przez nas do tej pory na rzecz miasta Warszawy w dzielnicy Wola wynosi ok. 2,3 mln zł – mówi Zbigniew Wojciech Okoński, prezes zarządu Robyga.

Kwiecisty labirynt

Gotowy jest również projekt przyszłego parku. W jego centralnej części powstanie duży plac zabaw dla dzieci w różnym wieku. Do dyspozycji najmłodszych będą linarium, piaskownica oraz zestaw zabawowy składający się m.in. z drabinek, zjeżdżalni oraz lin służących do wspinania. Niewątpliwą atrakcją będzie również kwiecisty labirynt wykonany z niskiego, 30-centymetrowego, formowanego żywopłotu z tawuły japońskiej.

Głównym elementem zagospodarowania będą ciągi piesze łączące ul. Sowińskiego oraz Jana Kazimierza. Powstaną również mniejsze alejki parkowe z nawierzchni naturalnej. Całość zostanie dopełniona nasadzeniami drzew i krzewów.

Kompozycja nasadzeń zieleni oparta będzie na kolistych rabatach, skupionych wzdłuż głównej ścieżki i zamkniętych formowanym żywopłotem z irgi błyszczącej. Planowane jest dosadzenie 32 drzew z gatunków: brzoza, jarząb, ambrowiec, a także ponad tysiąc krzewów (tawuła, dereń, berberys, irga) oraz dodatkowo róż okrywowych i bylin.

– Jestem przekonany, że nowy park stanie się rekreacyjnym centrum tego fragmentu dzielnicy – mówi Krzysztof Strzałkowski.

Na realizację inwestycji Robyg przeznaczy 350 tys. zł. Po zakończeniu prac teren zostanie bezpłatnie przekazany na rzecz miasta.

 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych