PARTNER PORTALU

Roman Meysner: generalny wykonawca lepszy przy realizacji inwestycji mieszkaniowych

Podczas wyboru sposobu realizacji nowych inwestycji mieszkaniowych firmy mają do wyboru dwie drogi: samodzielny nadzór poprzez construction management lub oddanie inwestycji w ręce generalnego wykonawcy. Roman Meysner z Vantage Development nie ma wątpliwości - dla takich projektów lepsza jest druga opcja.

Autor: Housemarket.pl 06 października 2015 16:25

- Firma Vantage postawiła na generalne wykonawstwo. Nie jest tak, że nie mamy wpływu na zmiany w projekcie. Po prostu jeszcze przed podpisaniem umowy ustalamy priorytet: czy stawiamy na elastyczność procesu, termin realizacji czy kwestię przystosowania inwestycji do fazowania – mówił podczas Property Forum Roman Meysner, dyrektor operacyjny, członek zarządu Vantage Development.

Zaleta generalnego wykonawcy w przypadku inwestycji mieszkaniowych wiąże się także z konsekwencjami ustawy deweloperskiej.

- Na jej podstawie jesteśmy zobowiązani do szybkiego działania w przypadku awarii lub innych problemów. Niestety, podwykonawcy, którzy realizowali budowę poprzez pakietowanie prac mogą długo dyskutować nad tym, czyją winą jest dana usterka - komentował.

Dlatego, jak zaznaczył Roman Meysner, przy dość prostych inwestycjach jakimi są mieszkania wybór jednego wykonawcy jest bardziej opłacalny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych