PARTNER PORTALU

Ronson Europe przenosi siedzibę do Polski

Ronson Europe przeniesie swoją siedzibę z Holandii do Polski. To naturalny krok, który przyniesie wymierne korzyści spółce i jej akcjonariuszom oraz zwiększy efektywność funkcjonowania grupy.

Autor: housemarket.pl 06 lutego 2018 09:05

- Cała działalność operacyjna Ronson Development koncentruje się na rynku polskim - to tu realizujemy wszystkie nasze inwestycje, a akcje naszej spółki notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Dla naszych akcjonariuszy z Polski krok ten oznacza m.in. łatwiejszy bezpośredni udział w walnych zgromadzeniach - powiedział Nir Netzer, prezes Ronson Europe.

Rami Geris, członek zarządu i dyrektor finansowy spółki dodaje także, że planowane przeniesienie siedziby z Holandii do Polski pozwoli znacząco ograniczyć koszty administracyjne i operacyjne. 

W pierwszym kroku, intencją zarządu jest przekształcenie formy prawnej Ronson Europe ze spółki prawa holenderskiego w spółkę europejską (SE), a następnie przeniesienie jej siedziby do Polski. W obu przypadkach konieczne będzie uzyskanie zgody akcjonariuszy. W związku z tym zarząd wkrótce zwoła walne zgromadzenie w celu podjęcia uchwały o przekształceniu.

Przeniesienie siedziby do Polski wymagać będzie podjęcia dodatkowej uchwały podczas kolejnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy. Zarząd przewiduje, że proces ten zostanie sfinalizowany do września 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych