PARTNER PORTALU

Rośnie liczba transakcji w segmencie nieruchomości luksusowych

Łączna wartość transakcji na rynku nieruchomości luksusowych wynosi ok. 500 mln zł, a 90 proc. z nich dotyczy apartamentów - wynika z danych KPMG. W przypadku segmentu mieszkań z wyższej półki wzrost liczby transakcji wyniósł aż 23 proc. w ciągu roku.

Autor: HouseMarket.pl 24 września 2015 18:16

W tym segmencie znajdują się także lofty – nisza na polskim rynku nieruchomości, ale pożądana, m.in. dlatego że wartość loftów, jak luksusowych apartamentów, z czasem będzie rosła.

– Odrestaurowane budynki odzyskały dawny urok, którym przyciągnęły także klientów inwestycyjnych. Cieszy nas to, bo to dowód, że oferowane lofty spełniają najwyższe wymagania - mówi Ewa Piechota, marketing manager Nowej Papierni, loftowego osiedla na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu.

Klienci na rynku nieruchomości szczególną wagę przywiązują do najwyższego standardu mieszkań oraz wyszukanej, oryginalnej architektury. W Polsce segment luksusowych nieruchomości obejmuje jedynie największe ośrodki miejskie.

Jak pokazują badania, nabywcy luksusowych apartamentów często posiadają kilka nieruchomości o funkcji mieszkaniowej, z których zaledwie jedna spełnia rolę głównego miejsca zamieszkania. Pozostałe pełnią rolę miejsc na wakacje, do wynajęcia lub po prostu pewnej lokaty funduszy.

 

 

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych