PARTNER PORTALU

Rośnie liczba transakcji w segmencie nieruchomości luksusowych

Łączna wartość transakcji na rynku nieruchomości luksusowych wynosi ok. 500 mln zł, a 90 proc. z nich dotyczy apartamentów - wynika z danych KPMG. W przypadku segmentu mieszkań z wyższej półki wzrost liczby transakcji wyniósł aż 23 proc. w ciągu roku.

Autor: HouseMarket.pl 24 września 2015 18:16

W tym segmencie znajdują się także lofty – nisza na polskim rynku nieruchomości, ale pożądana, m.in. dlatego że wartość loftów, jak luksusowych apartamentów, z czasem będzie rosła.

– Odrestaurowane budynki odzyskały dawny urok, którym przyciągnęły także klientów inwestycyjnych. Cieszy nas to, bo to dowód, że oferowane lofty spełniają najwyższe wymagania - mówi Ewa Piechota, marketing manager Nowej Papierni, loftowego osiedla na Przedmieściu Oławskim we Wrocławiu.

Klienci na rynku nieruchomości szczególną wagę przywiązują do najwyższego standardu mieszkań oraz wyszukanej, oryginalnej architektury. W Polsce segment luksusowych nieruchomości obejmuje jedynie największe ośrodki miejskie.

Jak pokazują badania, nabywcy luksusowych apartamentów często posiadają kilka nieruchomości o funkcji mieszkaniowej, z których zaledwie jedna spełnia rolę głównego miejsca zamieszkania. Pozostałe pełnią rolę miejsc na wakacje, do wynajęcia lub po prostu pewnej lokaty funduszy.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych