PARTNER PORTALU

Rośnie liczba zainteresowanych inwestycją w mieszkania na wynajem

Dolcan wyprzedał 90 proc. mieszkań objętych systemem Condo, czyli zakupem mieszkań na wynajem. Pojedynczy inwestorzy kupują kilka lub nawet kilkanaście lokali w jednej inwestycji.

Autor: housemarket.pl 03 kwietnia 2015 15:17

Inwestycje w mieszkania na wynajem sprawdzają się szczególnie dobrze na rynkach z rozwiniętą lub szybko rozwijającą się turystyką i gospodarką. Polska należy do tej grupy, gdzie z roku na rok przybywa inwestorów i  zagranicznych gości. Tego typu inwestycje sprawdzają się również w przypadku klientów biznesowych, często podróżujących.

- Mieszkania na wynajem są doskonałą alternatywą na lokowanie kapitału, a co za tym impulsem dla rozwoju tej branży, szczególnie teraz, kiedy oprocentowanie lokat jest na bardzo niskim poziomie – uważa Sławomir Doliński, właściciel spółki Dolcan. - Baza noclegowa w Polsce rozwija się mniej dynamicznie, niż potrzeby rynku, dlatego mieszkania pod wynajem mają duże szanse na sukces.  Według naszych statystyk wśród odwiedzających nasze obiekty 70 proc. to klient biznesowy, 20 proc. to turysta, a 10 proc. inni, w tym wynajmujący długoterminowo.

Według właściciela firmy deweloperskiej, dowodem na powodzenie projektu jest niemal całkowite wyprzedanie przez Dolcan mieszkań w Systemie Condo, w ramach którego inwestorzy mogą kupić mieszkania z gwarancją zysku z wynajmu. Po zawarciu umowy inwestor przekazuje firmie mieszkanie w zarządzanie i przez cały okres obowiązywania umowy ma gwarantowany stały zysk w skali rocznej, niezależny od zmiennych warunków rynkowych czy stopnia wynajmu apartamentu, co pozwala zarobić inwestorowi nawet do 200 tys. zł w ciągu 5 lat trwania umowy.

- Naszym klientom wypłacany jest 8-procentowy zysk z inwestycji, żadne inne instrumenty finansowe nie proponują takiego oprocentowania. Na dzień dzisiejszy wyprzedaliśmy 90 proc. mieszkań objętych systemem. Często pojedynczy inwestorzy kupują kilka lub nawet kilkanaście lokali w jednej inwestycji – mówi Sławomir Doliński. - Po sukcesie na Osiedlu Skierniewicka City, wprowadziliśmy następne projekty: osiedle Ogrody Ochota oraz Arkadię w Szczecinie. Wyjście poza Warszawę jest dowodem na powodzenie systemu.

Obecnie systemem objęte są  inwestycje Ogrody Ochota oraz Skierniewicka City w Warszawie i inwestycja Arkadia w Szczecinie.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych