PARTNER PORTALU

Rośnie popyt na apartamenty wakacyjne

Inwestorzy coraz częściej decydują się na zakup apartamentów położonych w polskich górach lub nad morzem. Dlaczego? Koszty inwestycji w apartament wakacyjny są porównywalne z wysokością inwestycji w mieszkanie zlokalizowane w największych miastach Polski.

Autor: Bankier.pl 13 maja 2015 14:40

Jedną z bardziej popularnych form inwestowania jest zakup apartamentu w systemie condo - kupujący staje się właścicielem lokalu usytuowanego w hotelu, a następnie czerpie zyski z jego dalszego wynajmowania turystom. Organizacją najmu oraz zarządzeniem nieruchomością zajmuje się najczęściej specjalnie dedykowany operator.

W pierwszych latach od zakupu deweloperzy często gwarantują inwestorom określony poziom stopy zwrotu chcąc zachęcić ich do zakupu nieruchomości. Po ok. 2-3 latach poziom rentowności jest już jednak kształtowany bezpośrednio przez rynek. W Zakopanem poziom rentowności oscyluje w granicach około 8-9 proc. Oznacza to, że inwestycja zwróci się po około 10 latach. Można tym samym odnotować, że opłacalność wynajmu jest nawet dwukrotnie większa, niż w przypadku konwencjonalnego wynajmu mieszkań. Wysoki poziom rentowności (średnio ok. 5-9 proc.) występuje również w przypadku kurortów położonych nad polskim morzem. Szczególnie atrakcyjnie prezentuje się oferta apartamentów wakacyjnych w Kołobrzegu (8,5 proc.), Międzyzdrojów (8,3 proc.) oraz Trójmiasta (8 proc.). Duże zainteresowanie systemem condo sprawiło, że w ostatnich latach pojawiło się coraz więcej inwestycji z tego segmentu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych