PARTNER PORTALU

Rośnie popyt na domy od deweloperów

Rynkowy udział domów budowanych własnymi siłami stopniowo będzie malał na rzecz domów gotowych - uważają eksperci PZFD.

Autor: infoWire/HouseMarket.pl 10 czerwca 2015 09:33

- Z całą pewnością to samo, co się dzieje w Europie Zachodniej czy Stanach Zjednoczonych, zacznie w coraz większym stopniu występować w Polsce: na rynku stopniowo będzie malał udział domów budowanych własnymi siłami na rzecz domów gotowych, tworzących zorganizowane osiedla, gdzie zarówno zieleń, jak i budynki są zaprojektowane w przemyślany sposób i stanowią jakieś zamierzenie urbanistyczne mówi Konrad Płochocki, dyrektor generalny Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

Co decyduje o tym, że domy wolimy kupować? Przede wszystkim brak czasu. Długo pracujemy, przez co nie chce nam się przeznaczać wolnych chwil na zapoznawanie się z tematem budowy domu, zdobywanie pozwoleń w urzędach, kupowanie materiałów czy kontrolowanie robotników. Kierujemy się wygodą i zawieramy umowę z deweloperem. Nie oznacza to jednak, że na wygląd naszej przyszłej nieruchomości nie mamy wpływu. Deweloperzy przygotowują projekty indywidualnie i są gotowi zmieniać aranżację powierzchni wedle potrzeb danego nabywcy zauważa ekspert.

Samodzielnej budowy domu podejmują się głównie osoby mające jego własną, niestandardową koncepcję architektoniczną oraz dużo czasu. Oczywiście zwykle jest to rozwiązanie tańsze, ale za to bardziej pracochłonne. Odpowiedź na pytanie, co jest lepsze kupno czy budowa domu okazuje się więc bardzo prosta: to zależy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych