PARTNER PORTALU

Rośnie popyt na mieszkania o podwyższonym standardzie

Już nie tylko cena i metraż mieszkania wpływa na decyzję o jego kupnie. Coraz częściej klienci zwracają uwagę na jakość budynku i na sposób wykończenia lokali. Przewagę mają więc oferty o podwyższonym standardzie.

Autor: HouseMarket.pl 24 sierpnia 2015 09:56

Deweloperzy dokładają wszelkich starań, by sprostać stale rosnącym oczekiwaniom swoich klientów. Chcąc wyróżnić swoje osiedla, muszą sprawić, by były bardziej atrakcyjne od propozycji konkurencji, np. podwyższając standard inwestycji.

– Minęły już czasy kiedy, ludzie zwracali uwagę wyłącznie na cenę i wielkość mieszkania. Teraz chcą żyć przede wszystkim wygodnie i wielu klientów gotowych jest zapłacić więcej, jeśli mieszkanie będzie wykończone w odpowiednim standardzie – mówi Waldemar Gałan, prezes zarządu lubelskiej spółki deweloperskiej Willowa II.

Jakość miewa jednak znaczenie także wtedy, gdy klient liczy się z wydatkami. – Dotyczy to zwłaszcza osób, które do własnego „m” chcą przeprowadzić się z wynajmowanego lokum – tłumaczy Waldemar Gałan. – Wówczas klienci interesują się takimi mieszkaniami, jakie na przykład my budujemy na lubelskim Węglinie. Są to lokale, które będą przygotowane od razu do malowania i do szybkiego wykończenia. Dzięki temu nabywcy będą mogli wprowadzić się do nich bez zbędnej zwłoki i oszczędzą na opłacaniu kolejnych czynszów za wynajem dotychczasowego mieszkania.

Wysoka jakość materiałów, nowoczesne rozwiązania technologiczne i architektoniczne, mają więc często decydujące znaczenie przy wyborze oferty. Tym bardziej, że wyższy standard nie zawsze oznacza najwyższą cenę. Może natomiast przełożyć się na wyraźną różnicę w komforcie użytkowania mieszkania oraz trwałości elementów wykończenia całego budynku.

– W dłuższej perspektywie, kupno mieszkania o podwyższonym standardzie może więc być tylko pozornie większym wydatkiem. Wyższy standard to nie tylko ładniejsze otoczenie, ale także bardziej trwałe wykonanie. Doskonałej jakości materiały oznaczają , że w przyszłości wydatki na niezbędne remonty, chociażby klatek schodowych, powinny być niższe – tłumaczy Waldemar Gałan.

Odpowiedni standard oznacza także lepsze zabezpieczenia w budynku. Antywłamaniowe drzwi i okna, wideodomofony, dzięki którym widzimy odwiedzających nas gości – to wszystko sprawia, że możemy spokojnie cieszyć się nowym lokum, bez zaprzątania sobie głowy obawami o bezpieczeństwo.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych