PARTNER PORTALU

Rudna dofinansowuje renowację zabytków

Do 30 września tego roku gmina Rudna zbierać będzie wnioski o dofinansowanie prac z zakresu ochrony zabytków. Właściciele zabytkowych budowli mogą w ten sposób otrzymać nawet 70 procent kwoty potrzebnej na ich konserwację.

Autor: HouseMarket.pl 16 lutego 2016 13:25

Rudna dotuje prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane zabytków, które wpisane są do rejestru zabytków i znajdują się na terenie gminy. Dotacje obejmują również niektóre budynki niewpisane do krajowego rejestru zabytków, ale znajdują się w gminnej ewidencji zabytków.

Jak informuje urząd gminy Rudna, aby uzyskać dotację w 2017 roku, właściciele cennych budynków, znajdujących się w strefie ochrony konserwatorskiej A, czyli w zespole miejskim w Rudnej i obrębie starego miasta w Chobieni, muszą złożyć odpowiedni wniosek do 30 września 2016 r.

– Właściciele budynków mogą otrzymać dotację w wysokości do 70 procent nakładów koniecznych do wykonania prac konserwatorskich, restauratorskich lub budowlanych. Ostateczna kwota dofinansowania będzie jednak zależna od wartości historycznej budynku, jego aktualnego stanu czy zakresu planowanych prac – mówi Agnieszka Kozak-Skorynów z urzędu gminy.

Aby sprawdzić, czy dany budynek znajduje się w strefie ochrony konserwatorskiej A, wystarczy wejść na stronę Gminnej Ewidencji Zabytków www.gez.gisgminny.pl/rudna i wybrać zakładkę „Strefa ochrony”, a następnie z listy: „Chobienia – obręb starego miasta” lub „Rudna – Miasto Rudna”.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych