PARTNER PORTALU

Rusza abolicja czynszowa w Słupsku

Od drugiego lutego 2016 r. rusza w Słupsku program restrukturyzacji zadłużenia. Z inicjatywy prezydenta Słupska do Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej można złożyć wniosek i ubiegać się o umorzenie zadłużenia za korzystanie z mieszkania.

Autor: HouseMarket.pl 01 lutego 2016 16:37

Program przewiduje dwa warianty umorzenia zadłużenia. Pierwszy - 75 proc. w przypadku jednorazowej spłaty pozostałej części zadłużenia w ciągu trzech miesięcy od dnia podpisania porozumienia. Drugi – 55 proc. w przypadku spłaty pozostałej części zadłużenia w ratach. Ilość i terminy spłaty rat ustalone zostaną w porozumieniu z dłużnikiem, ale ostatnia rata zapłacona ma być nie później niż do 15 grudnia 2017 roku.

Do programu może przystąpić dłużnik, który na dzień 30 września 2015 roku posiadał zadłużenie powyżej jednego roku za korzystanie z lokalu i złoży wniosek o restrukturyzację zadłużenia do 31 marca 2016 roku. Ważne jest też to, że nie dewastował zajmowanego lokalu i nie wykraczał przeciwko porządkowi domowemu oraz nie zajął lokalu bez zgody miasta.

Jak informuje słupski magistrat, umorzenie dłużnikowi zadłużenia nastąpi na początku 2018 roku, ale nie później niż do 31 marca 2018 roku).

Dłużnik musi spełnić następujące warunki: spłacić pozostałą część zadłużenia jednorazowo lub w ratach, w zależności od wybranego przez dłużnika wariantu, dokonywać bieżących płatności za korzystanie z lokalu terminowo i w pełnej wysokości, uregulować zaległości powstałe od 30 września 2015 roku do dnia podpisania porozumienia.

Umarzane będzie zadłużenie, w skład którego wchodzą: czynsz, opłaty niezależne od właściciela (tj. opłaty za energię cieplną, gaz, wodę, odbiór ścieków, odpadów i nieczystości ciekłych), odszkodowanie za zajmowanie lokalu bez tytułu prawnego, odsetki, nieuregulowane koszty dochodzenia roszczeń i egzekucji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych