PARTNER PORTALU

Rusza budowa gazociągu Strachocina-Pogórska Wola za 600 mln zł

Gaz-System podpisał umowę na budowę gazociągu Strachocina-Pogórska Wola. Wykonawcą będzie konsorcjum firm, którego liderem jest NDI Energy. Wartość inwestycji to prawie 600 mln zł, a zakończenie prac planowane jest w 2020 r. - poinformował Gaz-System w komunikacie prasowym.

Autor: PAP 15 grudnia 2017 13:48

Gazociąg Strachocina-Pogórska Wola to element wdrożenia na terenie Polski środkowoeuropejskiego korytarza gazowego Północ-Południe.

Gazociąg Strachocina-Pogórska Wola o średnicy 1000 mm i ciśnieniu roboczym 8,4 MPa zlokalizowany będzie w województwach podkarpackim i małopolskim. Jego trasa o długości 97,4 km przebiegać ma przez gminy: Sanok, Zarszyn, Haczów, Krosno, Korczyna, Krościenko Wyżne, Wojaszówka, Frysztak, Kołaczyce, Brzostek, Jodłowa, Pilzno, Skrzyszów.

"Gazociąg poprawi warunki techniczne i bezpieczeństwo przesyłania gazu w rejonie południowo-wschodniej Polski. Umożliwi przesył gazu na Podkarpacie oraz Słowację z wykorzystaniem planowanego połączenia międzysystemowego Polska - Słowacja, a także w stronę Ukrainy, czyli kierunku odwrotnym do obecnego. Gaz popłynie także bezpośrednio z podziemnego magazynu gazu Strachocina w kierunku zachodnim" - napisano w komunikacie Gaz-Systemu.

Budowa gazociągu jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych