PARTNER PORTALU

Rynek nieruchomości z górnej półki w Krakowie w górę

W ostatnim czasie w Krakowie popyt na wysokiej klasy mieszkania rozwija się bardzo dynamicznie. Nie brakuje chętnych na zakup lokali z wyższej półki, zawierających szereg udogodnień. Eksperci prognozują, że trend ten powinien utrzymać się w 2018 roku.

Autor: housemarket.pl 24 sierpnia 2017 13:28

Do najdroższych dzielnic w stolicy Małopolski niezmiennie należą: Stare Miasto (od 10 zł/mkw.), Zwierzyniec (ok. 9 tys. zł/mkw.) i Krowodrza (ok. 8 tys. zł/mkw.) Pierwszy z wymienionych obszarów to część Krakowa, w której ceny mieszkań rządzą się swoimi prawami ze względu na historyczny charakter dzielnicy. Natomiast Krowodrza i Zwierzyniec oferują osobom poszukującym mieszkania lokale z najwyższej półki, które są dostosowane  do potrzeb najbardziej wymagających klientów. 

W Krakowie inwestorzy coraz częściej decydują się na budowę ekskluzywnych lokali. Rośnie również grupa klientów, którzy mogą sobie pozwolić na taki zakup. Koniunktura na mieszkania z górnej półki stwarza szansę dla deweloperów budujących osiedla z wieloma udogodnieniami, w których znajdują się mieszkania aspirujące do rangi apartamentów.

Zdaniem Artura Karczykowskiego z firmy CNT wspomniane wcześniej inwestycje mieszkaniowe są dostępne tylko dla wąskiego grona klientów. Jednak dla osób z ograniczonym budżetem powstają oferty specjalne, z wyselekcjonowanymi lokalami.

– Na krakowskim rynku można znaleźć mieszkania, zbliżone swoją klasą do apartamentów, których cena jest nawet kilkukrotnie niższa. Przykładem może być inwestycja Nowa 5 Dzielnica, w której duże, 3-pokojowe mieszkania są oferowane już w cenach zaczynających się od 6.500 zł/mkw., co jest prawdziwą okazją –  tłumaczy Artura Karczykowski ekspert CNT.

Nowa 5 Dzielnica jest starannie zaprojektowanym osiedlem, które stanowi połączenie nowoczesnej architektury z elementami naturalnej zieleni. Jednym ze znaków szczególnych inwestycji jest harmonijnie zaprojektowana aleja spacerowa oraz stylizowana mała architektura, dostępna tylko dla mieszkańców osiedla. Kompleks znajduje się w centrum  Krakowa i zawiera przemyślany projekt z takimi udogodnieniami, jak przedszkole na terenie osiedla, edukacyjne place zabaw czy ogrodzony wybieg dla psów.

Stolica Małopolski popyt na wysokiej klasy nieruchomości może zawdzięczać zachodnim firmom, które inwestują w regionie. W Krakowie otwierane są centra biznesowe, siedziby światowych firm, które zatrudniają tysiące pracowników, w tym kadrę kierowniczą. Zważywszy na to, że ceny apartamentów w Krakowie są dużo niższe niż w krajach Europy Zachodniej, pracownicy wyższego szczebla mogą sobie pozwolić na zakup lub wynajem takiej nieruchomości.

Inwestycja Nowa 5 Dzielnica w Krakowie oferuje lokale z górnej półki, których ceny zaczynają się już od ok. 6.500 tys. zł za mkw., jednak przy zakupie tych najbardziej luksusowych mieszkań z ostatnich pięter cena może być istotnie wyższa. Osiedle znajduje się w znakomitej lokalizacji, nieopodal Rynku Głównego i stanowi idealne miejsce dla tych, którzy szukają mieszkania na prestiżowym osiedlu, świetnie skomunikowanego z resztą miasta, gwarantującego właściwe wyróżnienie zgodnie z ich pozycją zawodową.

Nie można  pominąć faktu, że znaczna część wysokiej klasy nieruchomości w Krakowie jest nabywana w celach inwestycyjnych. W przypadku tego typu inwestycji opłacalny jest wynajem długo i krótkoterminowy. Do zakupu nieruchomości inwestorów mogą skłonić zarówno stale utrzymujące się na niskim poziomie stopy procentowe, jak i przewidywany wzrost gospodarczy w kraju.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych