PARTNER PORTALU

Rynek wtórny: 7,2 tys. zł za mkw. mieszkania w Warszawie

7,2-7,3 tys. zł kosztuje średnia wartość mkw. mieszkania w Warszawie. Największą popularnością wśród kupujących cieszy się Mokotów, Bemowo oraz Ursynów i Ochota.

Autor: HouseMarket.pl 24 września 2015 12:02

Od dłuższego czasu ceny transakcyjne w stolicy utrzymują się na niezmiennym poziomie - wynika z najnowszego raportu Metrohouse, Szybko.pl i Expandera. Średnie wartości mieszczą się w przedziale 7,2-7,3 tys. zł za mkw.

– Największą popularnością wśród nabywców nieruchomości cieszą się lokalizacje takie jak Mokotów, Bemowo oraz Ursynów i Ochota. Nieco mniejsze zainteresowanie budzą lokale znajdujące się na Białołęce. Wynika to z faktu, że w tej dzielnicy mieszkania pochodzące z tzw. drugiej ręki konkurują z inwestycjami deweloperów – mówi Marcin Jańczuk, ekspert Metrohouse. – Nadal jednak Białołęka jest propozycją dla nabywców, którzy poszukują dobrego stosunku ceny do jakości mieszkań – dodaje ekspert.

Przeważająca część propozycji dotyczy nieruchomości wybudowanych w ostatnich kilkunastu latach. To takich ofert najczęściej poszukują klienci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych