PARTNER PORTALU

Sieć ciepłownicza w mieszkaniach zamiast paleniska węglowego

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie włącza się w działania służące ograniczeniu niskiej emisji. W 2015 r. do sieci zostanie przyłączonych 80 budynków do tej pory ogrzewanych węglem.

Autor: HouseMarket.pl 13 listopada 2015 17:01

MPEC prowadzi akcje informacyjne i promocyjne. Do tej pory spółka przesłała 1400 ofert przyłączenia do sieci cieplnej, z czego 300 zarządców nieruchomości odpowiedziało pozytywnie składając deklarację chęci podłączenia.

Z kilkuset zarządcami rozmawiano osobiście. Przedstawiciele MPEC biorą udział w spotkaniach z mieszkańcami, podczas których przedstawiają plany rozbudowy sieci i możliwości podłączenia budynków, procedury podłączania do sieci oraz pomagają we właściwym wypełnieniu wniosków.

MPEC przeprowadził już jedenaście edycji Mobilnego Punktu Obsługi Klienta. Mobilny punkt to specjalny namiot ustawiony w miejscach, w których MPEC posiada lub przewiduje rozbudowę sieci ciepłowniczych. Można w nim uzyskać informacje o podłączeniu konkretnych obiektów do sieci cieplnej, procesie inwestycyjnym i szacowanych kosztach.

Współpracownicy MPEC przeprowadzili również akcję od drzwi do drzwi, podczas której przekazywano materiały promocyjne i instruktażowe dotyczące zasad i możliwości likwidacji palenisk węglowych poprzez podłączanie do sieci ciepłowniczej.

W rejonach planowanej rozbudowy sieci rozmieszczane są plakaty informacyjne, z których mieszkańcy mogą pozyskać dane dotyczące ulic, które mogłyby być objęte budową sieci cieplnych, znajdą także mapki z planowanym ich przebiegiem i apel o zgłoszenie zainteresowania właścicieli obiektów przyłączeniem do sieci już na etapie projektowania.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych