PARTNER PORTALU

Skanska rusza z akcją sadzenia drzew

Skanska, wspólnie z władzami dzielnicy Bielany i mieszkańcami, stworzy szkółkę drzew. 4 lipca przy ulicy Rudzkiej w Warszawie deweloper rozpocznie nasadzenia 100 sadzonek grabu pospolitego.

Autor: HouseMarket.pl 02 lipca 2015 10:18

Częścią nasadzeń zajmą się ogrodnicy Skanska, natomiast reszta zostanie przekazana w ręce uczestników akcji, którzy będą mogli samodzielnie stworzyć szkółkę młodych roślin.

- Chcemy, aby Bielany były jedną z najbardziej zielonych dzielnic Warszawy, mimo intensywnego rozwoju, jakie przeżywa ta część stolicy. Dlatego rozmawiając z deweloperami staramy się wspólnie podejmować działania, w ramach których pojawią się nowe, dobre gatunkowo drzewa. Nie chodzi nam tylko o tzw. nasadzenia zastępcze, ale i dodatkowe akcje sadzenia roślinności, dzięki którym na Bielanach będzie żyło się po prostu lepiej - wyjaśnia burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.

Skanska we współpracy z władzami dzielnicy Bielany planuje wysokiej jakości nasadzenia w łącznej ilości 274 drzew w różnych punktach tej części Warszawy.

- Kolejne akcje będziemy przeprowadzać jesienią. To doskonały przykład filozofii zrównoważonego rozwoju, zgodnie z którą działamy. Zawsze staramy się ograniczać negatywny wpływ naszych inwestycji na środowisko i rekompensować ewentualne obciążenia z jakimi wiążą się nowe projekty. Chcemy tworzyć przyjazne i zielone przestrzenie do życia - mówi Jakub Zagórski, dyrektor sprzedaży i marketingu Skanska Residential Development Poland. Część drzew, które zostaną posadzone w ramach szkółki zostaną przy ulicy Rudzkiej na stałe, a część może zostać przesadzona w inne rekomendowane miejsca dzielnicy.

Tego dnia nastąpi również otwarcie domku sprzedaży nowej inwestycji Skanska – Osiedla Mickiewicza. Na wszystkich odwiedzających czekają specjalnie przygotowane strefy relaksu, 20 tys. zł rabatu na wybrane mieszkania, a na najmłodszych – atrakcje prowadzone przez animatorów.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych