PARTNER PORTALU

Śląskie Kamienice mają plan

Śląskie Kamienice zapowiadają kolejne inwestycje w nieruchomości zlokalizowane w województwie śląskim. Spółka planuje dalszą rozbudowę oferty o zakup obiektów mieszkalnych i biurowych.

Autor: housemarket.pl 28 marca 2018 09:55

Śląskie Kamienice to firma, która działa na rynku nieruchomości od pięciu lat. Spółka kupuje stare, zaniedbane kamienice i po generalnych remontach budynków sprzedaje znajdujące się w nich mieszkania. Nowym produktem firmy są apartamenty na wynajem Hornigold, dostępne w różnych częściach Katowic, ale docelowo także w Bytomiu, Rudzie Śląskiej czy w Chorzowie. W okresie debiutu giełdowego na NewConnect na początku września ubiegłego roku, spółka zapowiedziała rozszerzenie działalności także o zakup obiektów biurowych. 

Śląskie Kamienice w roku 2018 planują oddać do użytku około 5 400 mkw powierzchni użytkowej mieszkań. Będą to lokale, które powstaną w wyniku remontu oraz modernizacji już zakupionych inwestycji, zlokalizowanych przy ul. Stanisława Moniuszki 10 i 12, Stanisława Moniuszki 5 oraz Kopernika 3 w Katowicach.

Zarząd spółki w oficjalnym komunikacie zapowiada także rozbudowę oferty restauracji Śląska Prohibicja. W planach jest wdrożenie przyjęć okolicznościowych, imprez i spotkań biznesowych, a także wydłużenie godzin otwarcia restauracji. 

W 2018 roku do użytku oddane zostaną także nowe apartamenty pod marką Hornigold. Będą one zlokalizowane w centrum miasta Katowice oraz dzielnicy Nikiszowiec, w pobliżu restauracji Śląska Prohibicja. 

Spółka obecnie w portfelu posiada kilkanaście kamienic. W najbliższym czasie, jak zapowiadają jej przedstawiciele, planuje zakup i remont 2 nowych budynków, które zostaną przeznaczone pod dalszą działalność inwestycyjną. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych