PARTNER PORTALU

Śląskie: wyjechali na wakacje, w mieszkaniu zostały psy i koty

Policjanci z Czerwionki-Leszczyn województwo Śląskie weszli siłą do mieszkania, którego właściciele wyjeżdżając na wakacje pozostawili w nim bez opieki cztery koty i dwa psy. Psy były przywiązane do stołu, w gorącym pomieszczeniu nie było misek z wodą, ani z jedzeniem - podała policja.

Autor: PAP 03 sierpnia 2017 15:33

Właściciele odpowiedzą za znęcanie się nad zwierzętami. Zarówno psy, jak i koty trafiły do schroniska.

Rzeczniczka rybnickiej komendy Anna Karkoszka powiedziała w czwartek PAP, że informację o zwierzętach pozostawionych w jednym z mieszkań policjanci z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach otrzymali w środę wieczorem. Według tej informacji, właściciele zostawili zwierzęta i wyjechali na kilkudniowy wypoczynek.

Gdy mundurowi przyjechali na miejsce, przez zamknięte drzwi słyszeli szczekanie i ujadanie psów oraz miauczenie kotów. Ponieważ nie mogli skontaktować się z właścicielami, polecili pracownikom administracji wyłamanie zamków w drzwiach.

"Wewnątrz panował bałagan, a na podłodze znajdowały się zwierzęce odchody. W mieszkaniu było bardzo gorąco. W jednym z pokoi policjanci znaleźli cztery koty. W kolejnym pomieszczeniu znajdowały się dwa psy. Były przywiązane smyczami do nóg stołu. Zwierzęta były agresywne i nie pozwalały się do siebie zbliżyć. W pomieszczeniu nie było misek z wodą, ani z jedzeniem" - relacjonowała st. sierż. Karkoszka.

Policjanci napoili i nakarmili zwierzęta. Psy i koty trafiły do schroniska dla zwierząt. Funkcjonariusze z komisariatu w Czerwionce-Leszczynach prowadzą postępowanie w sprawie znęcania nad zwierzętami. Za takie przestępstwo grozi nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że okres letni to czas, kiedy szczególnie powinno się dbać o domowe zwierzęta - one też odczuwają negatywne skutki upałów. Powinny mieć dostęp dowody i możliwość schronienia w zacienionym, chłodnym miejscu. Wakacje to także okres częstych przypadków porzucania psów i kotów, zwłaszcza tych, które wcześniej zostały ofiarowane komuś w prezencie. Obdarowany, gdy zwierzę zaczyna sprawiać kłopot, najczęściej pozbywa się go. Policjanci przypominają, że porzucenie zwierzęcia także jest formą znęcania się. (PAP)

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych