PARTNER PORTALU

Śledztwo w sprawie przejmowania mieszkań

Były asesor komorniczy podejrzany o kierowanie grupą przejmującą mieszkania.

Autor: PAP 18 stycznia 2017 16:49

Prokuratura Regionalna w Szczecinie prowadzi śledztwo w sprawie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się m.in. przejmowaniem mieszkań. Policja zatrzymała w tej sprawie m.in. byłego asesora komorniczego Artura P., który miał kierować grupą.

Szczecińska prokuratura regionalna poinformowała, że na jej zlecenie policjanci zatrzymali pod koniec ubiegłego roku pięć osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się między innymi przejmowaniem mieszkań.

Jednym z zatrzymanych okazał się były asesor komorniczy Artur P., który wraz z żoną, lub samodzielnie jako osoba fizyczna, albo pod szyldem firmy Temida, udzielał pożyczek gotówkowych, których zabezpieczeniem było przeniesienie własności mieszkań pokrzywdzonych na jego rzecz. Według śledczych, P. miał także kierować pięcioosobową grupą.

Jak podaje prokuratura, działalność P. dotknęła znacznej liczby pokrzywdzonych. Śledczy ustalają wszystkich pokrzywdzonych działalnością grupy.

- Sprawa obecnie dotyczy 11 pokrzywdzonych i pięciu mieszkań - powiedziała Magdalena Blank z Prokuratury Regionalnej w Szczecinie.

Artur P. i pozostałe osoby z grupy szczeciński sąd aresztował na wniosek prokuratora. Prokuratura apeluje do osób oszukanych przez P., które nie zgłosiły jeszcze tego policji o zgłaszanie się do Wydziału Dochodzeniowo Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych