PARTNER PORTALU

Sopot dba o zabytkowe kamienice

W tym roku wyremontowane zostaną historyczne kamienice w Sopocie przy ulicach: 3 Maja 21, Kościuszki 7 oraz Pułaskiego 27. Dotowane prace będą polegały na konserwacji oraz rekonstrukcji ozdobnych tynków i detali sztukatorskich, a także rekonstrukcji wystroju snycerskiego dachów.

Autor: HouseMarket.pl 12 kwietnia 2017 14:03

Wraz z rozpoczęciem sezonu budowlanego i nadejściem sprzyjającej aury rozstrzygnięto pierwszą turę dotacji konserwatorskich w Sopocie na rok 2017 r.

Jak informuje sopocki ratusz, wszystkie kompletne wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Łącznie komisja konserwatorska przyznała pięć dotacji na remonty i prace konserwatorskie oraz restauratorskie przy sopockich zabytkach. W tym roku wyremontowane zostaną historyczne kamienice przy ul. 3 Maja 21, przy ul. Kościuszki 7 oraz Pułaskiego 27. Dotowane prace będą polegały na konserwacji oraz rekonstrukcji ozdobnych tynków i detali sztukatorskich, a także rekonstrukcji wystroju snycerskiego dachów – tego najbardziej charakterystycznego elementu typowej architektury uzdrowiskowej, z której dawniej słynął Sopot.

Dotacja została przyznana również na rekonstrukcję szyb witrażowych w oryginalnych drzwiach wejściowych do kamienicy przy ul. Fiszera 15, już wyremontowanej staraniem wspólnoty, figurującej w gminnej ewidencji zabytków.

Drugi nabór wniosków w programie dotacji z budżetu Konserwatora Zabytków Miasta Sopotu rozpocznie się latem i kierowany jest szczególnie do tych inwestorów, którzy potrzebują wsparcia finansowego przy konserwacji niewielkich elementów zabytkowych, takich jak werandy, wieżyczki, witraże, zabytkowe drzwi czy rzeźbiarskie figury na fasadach. Wnioski w drugim naborze składać będzie można od pierwszego lipca 2017 r. do 16 sierpnia. Rozpatrzenie drugiej tury dotacji planowane jest do 15 września.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych