PARTNER PORTALU

Sopot rozszerza program dotacji konserwatorskich

Od początku tego roku obowiązują nowe zasady ubiegania się o dotację na prace konserwatorskie przy zabytkowych budynkach w Sopocie. Ogłoszone zostały dwa terminy naboru wniosków. Dotować będzie można więcej prac, także ratunkowe.

Autor: HouseMarket.pl 04 lutego 2016 12:43

Pierwszy, podstawowy nabór wniosków potrwa do końca marca 2016 r. Ubiegać się mogą wszyscy właściciele obiektów figurujących w Gminnej Ewidencji Zabytków lub wpisanych indywidualnie do Rejestru Zabytków Województwa Pomorskiego, którzy posiadają pozwolenie konserwatora zabytków na przeprowadzenie prac.

Drugi nabór odbędzie się latem od 1 lipca do 16 sierpnia 2016 r. i kierowany jest szczególnie do tych inwestorów, którzy potrzebują pomocy finansowej w konserwacji niewielkich elementów zabytkowych, takich jak werandy, wieżyczki, witraże, zabytkowe drzwi czy rzeźbiarskie figury na fasadach.

Pomoc finansowa z budżetu gminy przyznawana jest w wysokości do 30 proc. kosztów remontu dla obiektów ewidencyjnych i do 50 proc. kosztów remontu dla obiektów rejestrowych.

Wnioski oceni komisja merytoryczna złożona ze specjalistów, która wytypuje najlepsze projekty konserwatorskie i najpilniejsze do wykonania prace.

Z budżetu miasta, pieniądze na ten cel w formie dotacji celowej, w kwocie około 300 tys. zł wydatkowane są od 2009 r. Program ten jest uzupełnieniem programu rewitalizacyjnego miasta, obejmującego rewitalizację zabytkowych kamienic w Sopocie.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych