PARTNER PORTALU

Średnio 60 mkw. własnego "M" w Krakowie

W Krakowie deweloperzy budują więcej mieszkań, ale o mniejszym metrażu. Przeciętna powierzchnia użytkowa mieszkania oddanego do użytkowania w woj. małopolskim nie przekracza 60 mkw.

Autor: Housemarket.pl 17 kwietnia 2015 12:21

2014 rok był dla Krakowa dobrym okresem pod względem inwestycji mieszkaniowych. Według wstępnych danych, w 2014 r. na terenie Małopolski oddano do użytkowania 7361 mieszkań - o 4,9 proc. więcej niż w roku 2013. Ponad 6,2 tys. z nich to mieszkania budowane na sprzedaż lub wynajem.

Mieszkania oddane do użytkowania na terenie Krakowa stanowiły 47 proc. ogólnej liczby mieszkań, które trafiły na rynek całego województwa małopolskiego. Rok wcześniej udział procentowy mieszkań zlokalizowanych w stolicy Małopolski wynosił 45,3 proc. wszystkich lokali oddanych do użytku w województwie.

Wszystko wskazuje na to, że w 2015 roku będzie można liczyć na dalsze wzrosty w regionalnym sektorze mieszkalnictwa - w ubiegłym roku rozpoczęto budowę ponad 9,2 tys. mieszkań (o 7,1 proc. więcej niż w 2013 roku), z czego blisko 7,8 tys. mieszkań w budowie to część inwestycji realizowanych przez firmy deweloperskie. 

Deweloperzy budują więcej mieszkań, ale o mniejszym metrażu. Jak podaje GUS, w 2014 roku przeciętna powierzchnia użytkowa mieszkania oddanego do użytkowania wyniosła 59,8 mkw. (63,4 mkw. rok wcześniej).

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych