PARTNER PORTALU

Stare dzielnice Poznania na celowniku deweloperów

Stare dzielnice Poznania przeżywają drugą młodość. Deweloperzy inwestują i kupują wolną ziemię w centrum miasta. Powstaje też wiele inicjatyw kulturalnych dla mieszkańców.

Autor: housemarket.pl 12 maja 2015 14:10

Najstarsze poznańskie dzielnice zyskują z roku na rok. Miejsca takie jak Wilda czy Jeżyce, do niedawna uznawane za niebezpieczne, przyciągają inwestorów, którzy szukają mieszkań, nie tylko w zabytkowych kamienicach, ale i nowych inwestycjach.

W Poznaniu jest wiele dzielnic, które mogłyby stać się kulturalnym centrum miasta. Dużym potencjałem cechuje się Łazarz, Górczyn i Grunwald. Na uwagę zasługuje przepiękny Park Wilsona wraz z Palmiarnią Poznańską, który do 1925 roku funkcjonował jako Ogród Botaniczny. Nieopodal, w pobliżu Rynku Łazarskiego znajduje się wiele magicznych kamienic, które zdają się być zapomniane. Na styku Górczyna i Grunwaldu, buduje się też ciekawa architektonicznie inwestycja, Osiedle Atrium.

–  Wierzymy, że można połączyć nowoczesność i tradycję. Chcemy tworzyć obraz nowej dzielnicy, pokazać, że w Poznaniu jest jeszcze wiele miejsc wartych uwagi – mówi Marek Smogór, prezes Atrium Grunwald. Innym wartym uwagi miejscem jest Obserwatorium Astronomiczne UAM-u czy Zakład św. Łazarza.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych