PARTNER PORTALU

Stargard dołączył do Mieszkania Plus

Stargard przekazał działki do programu Mieszkanie Plus. W mieście może powstać nawet 400 mieszkań dla rodzin o umiarkowanych dochodach. To kolejne po Stepnicy, Szczecinie, Świdwinie i Świnoujściu miasto z województwa zachodniopomorskiego, które dołącza do rządowej inicjatywy.

Autor: HouseMarket.pl 07 kwietnia 2017 10:18

Budowę mieszkań sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości. Podpisany przez spółkę i miasto Stargard list intencyjny jest wstępem do przeprowadzenia szczegółowych analiz, niezbędnych w przypadku każdego procesu inwestycyjnego. Uzyskanie pozytywnej oceny ekonomicznej i prawnej inwestycji na wskazanych gruntach pozwoli na określenie programu funkcjonalnego ich zabudowy oraz zawarcie ostatecznych umów inwestycyjnych.

Stargard jest piątym miastem w województwie zachodniopomorskim, które dołączyło do programu Mieszkanie Plus. Wcześniej działki pod budownictwo mieszkaniowe wytypowane zostały przez Stepnicę, Szczecin, Świdwin i Świnoujście. W całym województwie potencjalnie może powstać nawet 2 tysiące mieszkań. Dzięki zaangażowaniu samorządów, a także instytucji rządowych, w tym urzędów wojewódzkich, program Mieszkanie Plus dysponuje potencjałem budowy około 60 tys. nowoczesnych mieszkań czynszowych w ponad 70 miastach w całej Polsce.

W części komercyjnej program Mieszkanie Plus zakłada budowę dostępnych cenowo mieszkań na wynajem z opcją dojścia do własności. Mieszkanie Plus ma być impulsem do rozwoju rynku mieszkaniowego. Program pozwoli na efektywne – pod względem ekonomicznym i społecznym – wykorzystanie gruntów, będących m.in. w posiadaniu jednostek samorządu terytorialnego. Budowane mieszkania mają być dostępne cenowo i nowoczesne.

- Chcemy, żeby była to zabudowa tworząca ład przestrzenny, spójna, uporządkowana, żeby mieszkania były maksymalnie funkcjonalne, budynki estetyczne – powiedział po podpisaniu umowy wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych