PARTNER PORTALU

Statuetki Housemarket Silesia Awards 2016 przyznane!

Nagrody Housemarket Silesia Awards 2016 przyznane. Statuetki w siedmiu kategoriach trafiły do rąk zwycięzców podczas uroczystej Gali w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Podczas gali wręczone zostały także tytuły w plebiscycie „Inwestycja na medal”, organizowanym przez Dziennik Zachodni. Gala była zwieńczeniem pierwszej edycji konferencji Housemarket Forum Silesia 2016.

Autor: HouseMarket.pl 12 lutego 2016 18:38

Housemarket Forum Silesia 2016 odbywała się w ramach wydarzenia 4 Design Days.

W czasach, kiedy jakość inwestycji mieszkaniowych ma szczególne znaczenie, redakcja portalu Housemarket.pl zdecydowała się nagrodzić projekty, które zmieniają oblicze mieszkaniowego Śląska i wpływają na jakość życia jego mieszkańców.

Zwycięzcy, w siedmiu kategoriach, zostali wyłonieni po podliczeniu wskazań Jury i głosów Czytelników portalu Housemarket.pl.

W kategorii Architektura nagrodę Housemarket Silesia Award 2016 otrzymuje inwestycja Domy na wzgórzu 327 w Mikołowie. Nagrodę, z rąk Jacka Furgi, prezesa AMRON, odebrał Krzysztof Zalewski, właściciel Zalewski Architecture Group oraz Adam Krupka, prezes zarządu Mega Inwestor. To kameralne osiedle w Mikołowie, na zacisznym skraju miasta, które tworzy dwanaście domów jednorodzinnych. Jak mówi o inwestycji architekt, „osiedle jest współczesną interpretacją klasycznej koncepcji domu o prostopadłościennej bryle, przykrytej dwuspadowym dachem. Nowoczesny charakter przejawia się w zastosowaniu jednorodnej kompozycji, kolorystyki i oszczędnego detalu”.

- Dziękujemy za uznanie. To inwestycja, która w naszym przekonaniu wnosi w przestrzeń mieszkalną nowoczesność - mówi Adam Krupka, prezes zarządu Mega Inwestor.

W kategorii Deweloper statuetkę otrzymała firma Millenium Inwestycje. Nagrodę odebrał Piotr Płoskoń, prokurent firmy oraz Jacek Piwkowski, wiceprezes zarządu firmy, która na granicy południowych dzielnic Katowic buduje osiedle Bażantowo – miasto w mieście, a przy tym niezwykły projekt urbanistyczny.

- Bażantowo to przestrzeń tworzona z pasją przez wiele lat, a dziś wypełniają go ludzie. Mamy jeszcze trochę wolnej przestrzeni, więc obiecujemy dalsze projekty - mówili przedstawiciele Millenium Inwestycje.

W to przedsięwzięcie zespół Millennium Inwestycje wkłada wszystkie umiejętności i siły, współpracuje z najlepszymi fachowcami i biurami projektowymi, wsłuchuje się w sugestie klientów i mieszkańców.

Spośród pięciu inwestycji nominowanych w kategorii Domy jednorodzinne najwięcej głosów zdobyła Arka Koniecznego w Brennej. Brenna, niczym kryształ górski, kusi blaskiem ośnieżonych tras narciarskich i słonecznych szlaków - tak reklamuje się ta śląska gmina. Niezwykły dom znanego architekta Roberta Koniecznego, założyciela KWK Promes to kolejny powód, dla którego warto odwiedzić wieś. Arka Koniecznego to dom jak okręt, cały z betonu i na wzgórzu.

Ciekawa forma, unikatowe drewniane stropy i belkowania, elewacja z cegły, a także granitowe schody i stylowe drewniane okna – tak można mieszkać w Gliwicach, w odnowionym budynku dziewiętnastowiecznego Spichlerza – kolejnego laureata nagrody Housemarket Silesia Awards. Inwestycja Zawisza Rezydencje – Spichlerz w Gliwicach otrzymała statuetkę w kategorii Lofty i apartamenty za połączenie zabytkowej architektury przemysłowej z nowoczesną technologią i funkcjonalnością. Nagrodę odebrał Marcin Brzeziński, prezes zarządu Wektor Inwestycje.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych