PARTNER PORTALU

Stawki czynszu: za podwyższony standard trzeba słono płacić

Od 5 tys. zł do 20 tys. zł może wynosić czynsz za apartamenty i mieszkania z górnej półki. Jednak by osiągnąć taką stawkę, lokal musi być wykończony pod dyktando najemcy.

Autor: Rzeczpospolita 30 września 2015 08:32

Drogie lokale wynajmują firmy, prawnicy, biura finansowe. Zdaniem Jarosława Mikołaja Skoczenia, eksperta Emmerson Realty, górne stawki są zarezerwowane dla firm, które w drogich mieszkaniach albo otwierają swoje biura albo wynajmują je menedżerom najwyższego szczebla, którzy przyjeżdżają do Polski na kilka miesięcy i wygodniej jest im mieszkać w apartamencie niż w hotelu.

Ale, jak zastrzega, aby pozyskać bogatego klienta i osiągnąć dobrą stawkę, lokal musi być wykończony bardzo dobrymi materiałami. – Wyposażenie to już indywidualna sprawa. Bywa, że mieszkanie nie ma mebli, albo, co zdarza się coraz częściej, jest urządzane zgodnie z życzeniem klienta – zauważa Skoczeń. – Czynsz jest wtedy o wiele wyższy, a umowa podpisywana na kilka lat. Właściciele apartamentów najwyższej klasy zapewniają też, jeśli tylko klient sobie tego życzy, pełen serwis sprzątający.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych