PARTNER PORTALU

Stawki czynszu: za podwyższony standard trzeba słono płacić

Od 5 tys. zł do 20 tys. zł może wynosić czynsz za apartamenty i mieszkania z górnej półki. Jednak by osiągnąć taką stawkę, lokal musi być wykończony pod dyktando najemcy.

Autor: Rzeczpospolita 30 września 2015 08:32

Drogie lokale wynajmują firmy, prawnicy, biura finansowe. Zdaniem Jarosława Mikołaja Skoczenia, eksperta Emmerson Realty, górne stawki są zarezerwowane dla firm, które w drogich mieszkaniach albo otwierają swoje biura albo wynajmują je menedżerom najwyższego szczebla, którzy przyjeżdżają do Polski na kilka miesięcy i wygodniej jest im mieszkać w apartamencie niż w hotelu.

Ale, jak zastrzega, aby pozyskać bogatego klienta i osiągnąć dobrą stawkę, lokal musi być wykończony bardzo dobrymi materiałami. – Wyposażenie to już indywidualna sprawa. Bywa, że mieszkanie nie ma mebli, albo, co zdarza się coraz częściej, jest urządzane zgodnie z życzeniem klienta – zauważa Skoczeń. – Czynsz jest wtedy o wiele wyższy, a umowa podpisywana na kilka lat. Właściciele apartamentów najwyższej klasy zapewniają też, jeśli tylko klient sobie tego życzy, pełen serwis sprzątający.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych