PARTNER PORTALU

Strabag rozbuduje szkołę w Pruszkowie

Strabag podpisał kontrakt z gminą miasta Pruszków na rozbudowę szkoły podstawowej i budowę nowoczesnych obiektów oświatowo-sportowych. Generalny wykonawca na realizację budowy będzie miał czas do 30 czerwca 2020 r.

Autor: housemarket.pl 03 października 2017 16:46

Nie tylko dla dzieci i młodzieży

Obecna podstawówka na Gąsinie zamieni się w nowoczesny, wielofunkcyjny kompleks, który pomieści 725 uczniów w 31 pracowniach oraz 100 przedszkolaków. Dzięki ogólnodostępnym pomieszczeniom sportowym, takim jak fitness i siłownia, obiekt stanie się również miejscem sąsiedzkich spotkań. W ramach inwestycji powstanie pełnowymiarowa sala gimnastyczna z rozsuwaną widownią na około 200 osób, mała sala do ćwiczeń, sala do tenisa stołowego i fitness klub. W kompleksie znajdą się również biblioteka wraz z pracownią multimedialną i czterooddziałowe przedszkole.

Dwuetapowy przebieg prac

Ze względu na konieczność regularnego funkcjonowania szkoły w trakcie budowy, generalny wykonawca rozbuduje obiekt w dwóch etapach. W pierwszym etapie przygotuje zamienny projekt wykonawczy, wyburzy istniejące budynki gospodarcze, uzyska pozwolenie na budowę i rozpocznie prace budowlane obiektu szkolnego. Zakończenie robót wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowego budynku szkoły planowane jest na 31.05.2019 r. W drugim etapie wyburzony zostanie dotychczasowy budynek szkoły i zbudowane przedszkole wraz z zespołem kuchennym do obsługi całego kompleksu szkolnego. Pod koniec realizacji inwestycji powstaną drogi dojazdowe i 75 miejsc parkingowych. Termin zakończenia drugiego etapu planowany jest na 30.06.2020 r. 

Wartość inwestycji wynosi ok. 38,7 mln zł netto.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych