PARTNER PORTALU

Szansa na kwitnący osiedlowy ogród

Fundacja Banku Ochrony Środowiska już po raz trzeci organizuje ogólnopolski projekt grantowy „Zielona Ławeczka”. Celem projektu jest zazielenienie polskich miast poprzez tworzenie dostępnych dla wszystkich osiedlowych ogrodów, w których można przysiąść, odpocząć, spotkać się z sąsiadami.

Autor: HouseMarket.pl 24 kwietnia 2017 13:24

Jak przypomina bydgoski magistrat, ogrody tworzone są z inicjatywy samych mieszkańców, według ich pomysłów i ich własnymi rękoma. To także okazja do budowania relacji sąsiedzkich i więzi w danej społeczności lokalnej.

Żeby otrzymać dofinansowanie na zagospodarowanie przydomowego ogrodu, trzeba wejść na stronę internetową, zarejestrować się (termin rejestracji do 30 kwietnia), a następnie przygotować projekt (termin upływa 31 maja). Wszystkie zespoły sąsiedzkie, które zgłoszą projekt będą mogły skorzystać z konsultacji z architektami krajobrazu, którzy doradzą jak najlepiej zagospodarować przestrzeń.

Maksymalna wysokość grantu wynosi 1200 zł. Na zakup roślin, podłoża i innych elementów do aranżacji miniogrodów można zdobyć maksymalnie 800 zł. Każdy zaakceptowany projekt otrzyma również zieloną ławeczkę do ustawienia w odnowionym miejscu.

Wcześniejsze edycje „Zielonej Ławeczki” cieszyły się dużym zainteresowaniem. Organizatorzy przeznaczyli już 60 tys. zł na rewitalizację zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na polskich osiedlach. Dzięki temu powstało 50 przyosiedlowych miniogrodów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych