PARTNER PORTALU

Szczecin wprowadza abolicję czynszową. Nie dla wszystkich

Szczecin umorzy część długu mieszkańcom, którzy nie płacą czynszu. Dyrektor Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie podpisał zarządzenie dotyczące zasad umorzeń odsetek lub całości zadłużenia. Lokatorzy mieszkań komunalnych muszą jednak spełniać określone warunki.

www.portalsamorzadowy.pl

Autor: PortalSamorzadowy.pl 29 lipca 2015 10:43

„Klucz umorzeniowy” pomóc ma zadłużonym osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz zmobilizować dłużników do zawierania ugód i spłaty swoich zobowiązań w ratach.

Zarządzenie Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych zakłada, że możliwe jest umorzenie odsetek na wniosek osoby zadłużonej, jeśli zachodzi ważny interes dłużnika oraz po upływie 12 miesięcy regularnego uiszczania rat, na które została rozłożona zaległość główna oraz płatności bieżącego czynszu lub po jednorazowej spłacie zaległości głównej, kosztów dochodzenia roszczeń i kosztów upomnień.

Jak informuje ZBiLK możliwe jest także umorzenie całości należności (a więc zaległości głównej, odsetek, kosztów dochodzenia roszczeń, kosztów upomnień), jeżeli zachodzi ważny interes dłużnika oraz w określonych w zarządzeniu sytuacjach.

Pracownicy ZBiLK weryfikować będą prawdziwość składanych oświadczeń (dotyczących m.in. stanu majątkowego dłużników) poprzez wywiady środowiskowe i wizje w zajmowanym lokalu celem ustalenia faktycznego stanu majątkowego i rodzinnego.

Przeczytaj więcej

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych