PARTNER PORTALU

Szczyt NATO utrudni życie na warszawskich osiedlach

Ze względu na wymogi organizacji szczytu NATO mieszkańców wielu osiedli w dzielnicach Praga-Południe, Śródmieście, Ochota i Wola czekają liczne utrudnienia - od braku miejsc postojowych po zamknięcie całego ruchu. Mieszkańcy osiedla Saska i wielu innych projektów po prawej stronie Wisły muszą liczyć się z dużymi zawirowaniami komunikacyjnymi. Ulice mają być zamykane etapami, dlatego trasy autobusowe i tramwajowe będą się zmieniać wielokrotnie.

Autor: PAP 07 lipca 2016 12:41

Podczas szczytu NATO w Warszawie zamknięte będą ważne ulice, przede wszystkim w rejonie Stadionu PGE Narodowy, a także w ścisłym centrum i w okolicy Starego Miasta. Autobusy i tramwaje pojadą objazdami, trudniej będzie też zaparkować. Najpewniejszym środkiem lokomocji będzie metro. Na utrudnienia trzeba przygotować się w dniach 7-9 lipca.

W czwartek wyłączone są już z ruchu ulice wokół Stadionu PGE Narodowy - m.in. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, Zamoyskiego, a także rondo Waszyngtona - poinformowano w Komendzie Stołecznej Policji.

Zamknięty jest również most Poniatowskiego dla ruchu indywidualnego, ale nadal może nim jeździć komunikacja miejska, choć nie zatrzymuje się na przystankach na rondzie Waszyngtona. Przeprawa ma zostać zamknięta dla autobusów i tramwajów w czwartek o godz. 20.

Na utrudnienia trzeba się przygotować również w drodze na lotnisko Chopina; ul. Żwirki i Wigury nie jest co prawda zamknięta, ale na czas przejazdu delegacji ruch będzie czasowo zatrzymywany.

Nadal przejezdne są Al. Jerozolimskie, zostaną zamknięte (na odcinku od ul. Chałubińskiego do mostu Poniatowskiego), w nocy z czwartku na piątek.

Zamknięta podczas szczytu będzie nadwiślańska plaża na wschodnim brzegu rzeki, pomiędzy mostem Poniatowskiego i Świętokrzyskim. Ograniczenia dotkną także pieszych - całkowicie zamknięte będą al. Zieleniecka, Wybrzeże Szczecińskie, most i al. Poniatowskiego. W piątek niedostępny będzie Plac Zamkowy.

Najpewniejszym środkiem komunikacji miejskiej w dniach szczytu będzie metro - zapewnia stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego. Jedyne utrudnienia, jakie będą występowały w funkcjonowaniu podziemnej kolejki, to wyłączenie stacji Stadion Narodowy, pociągi będą przejeżdżały przez nią bez zatrzymania.

Stacja nie będzie funkcjonować w piątek i sobotę; wyłączona w tym czasie zostanie też stacja kolejowa Warszawa Stadion. Pociągi będą tamtędy przejeżdżać bez zatrzymywania się.

Pierwsze autobusy i tramwaje zmieniły trasy już w czwartek rano. Jednak największe zmiany obowiązywać przez cały piątek i sobotę, 8 i 9 lipca. Autobusy zmieniły trasy, tramwaje będą kierowane przez most Gdański najbliższymi przejezdnymi trasami tramwajowymi po obu stronach Wisły.

Ze względu na wymogi organizacji szczytu NATO na wielu ulicach w dzielnicach Praga-Południe, Śródmieście, Ochota i Wola będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania się (wyłączenia z parkowania). Oznacza to, że mieszkańcy będą musieli znaleźć dla swoich samochodów inne miejsca postoju.

Szczyt NATO w Warszawie odbędzie się w dniach 8-9 lipca.

Miejscem szczytu będzie Stadion PGE Narodowy, przywódcy delegacji spotkają się też w Pałacu Prezydenckim w sali, gdzie w 1955 r. podpisano Układ Warszawski; szefowie dyplomacji spotkają się na roboczym obiedzie w Teatrze Wielkim, a ministrowie obrony - w Pałacu Prymasowskim.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych