PARTNER PORTALU

Sześć działek za ćwierć ceny w Piotrkowie Trybunalskim

Ogłoszono przetargi na zbycie kolejnych sześciu nieruchomości w ramach programu „Piotrków Trybunalski – tu mieszkam”.

Autor: HouseMarket.pl 08 marca 2016 13:30

Działki położone są w różnych częściach miasta i mają wielkość od 800 do 2 tys. metrów kwadratowych. Oferta jest różnorodna, więc każdy poszukujący miejsca na dom powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie – zachęcają do udziału w przetargach magistraccy urzędnicy. Najbliższe przetargi odbędą się 8 kwietnia. Wówczas będzie można nabyć nieruchomość przy ul. Piaskowej, Prostej, Fajansowej, Ceramicznej i Kajakowej.

Jak przypomina piotrkowski magistrat, w ramach programu „Piotrków Trybunalski - tu mieszkam” kupujący staje się właścicielem działki poprzez nabycie wieczystego użytkowania i zapłatę jedynie 25 procent ceny uzyskanej w przetargu.

Zgodnie z ustalonymi zasadami nabywca ma obowiązek w ciągu dwóch lat rozpocząć na działce budowę domu, a w ciągu pięciu lat musi ją zakończyć. Po co najmniej pięciu latach właściciel może wykupić wieczyste użytkowanie. Wówczas otrzyma dodatkowo 50 procentową bonifikatę. Aby z niej skorzystać należy być płatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych w Piotrkowie Trybunalskim przez okres dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku o udzielenie bonifikaty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych