PARTNER PORTALU

Szkieletor straszy w Warszawie. Burmistrz Śródmieścia stracił cierpliwość

Inwestor budynku przy pacu Politechniki w Warszawie złamał umowę i na dwie dekady zeszpecił plac w Śródmieściu. Urzędnicy darowali mu kary i dawali więcej czasu. A budowa jak stała, tak stoi. Teraz koniec. Burmistrz Śródmieścia zapowiedział kary.

Autor: warszawa.wyborcza.pl 28 lipca 2017 11:09

Kara dotyczy spółdzielni SBM Bratniak, inwestora słynnego budynku o wdzięcznej nazwie Szkieletor, zlokalizowanego na warszawskim Śródmieściu. Spółdzielnia od pand dwóch detach ociąga się z realizacją inwestycji i dopełnieniem umów zawartych przed laty. "W umowie zaznaczono, że budynek ma być gotowy w 1993 r. Ale budowa trwa do dziś. Toczy się w żółwim tempie, przez niemal dekadę wykonywano tu tylko pojedyncze prace rocznie, by nie stracić pozwolenia na budowę - podaje Gazeta Wyborcza w Warszawie. 

W razie przekroczenia terminu zakończenia budowy zapisanego w umowie użytkowania wieczystego inwestor miał płacić kary finansowe w wysokości 1 % planowanych kosztów za każdy rozpoczęty kwartał opóźnienia. Kara urosła do ponad ćwierć miliona złotych. "Wyłonione po ostatnich wyborach samorządowych nowe władze Śródmieścia, podjęły rozmowy z Bratniakiem, wycofały z sądu sprawy o naliczenie kar. A ówczesny wiceburmistrz dzielnicy Paweł Suliga podpisał w 2016 r. ze spółdzielnią nową umowę, w której termin zakończenia inwestycji określono na czerwiec 2017 r" - możemy przeczytać w podanej wiadomości. 

Zakładane terminy mijają, a budynek nadal nie jest gotowy. Co więcej, spółdzielnia wystosowała pismo z prośbą o kolejną prolongatę terminu zakończenia prac. Burmistrz Śródmieścia Krzysztof Czubaszek, zapowiada jednak wyciągnięcie surowych konsekwencji za kolejne niedotrzymanie terminu zapisanego w umowie. Kary mogą sięgnąć nawet 400 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych