PARTNER PORTALU

Tak projektowane są nowoczesne osiedla

Budowaniu dzisiejszych osiedli wielorodzinnych przyświeca idea funkcjonalności i wysokiej estetyki. Inwestycje deweloperskie przyciągają wzrok, a przy tym doskonale odpowiadają na potrzeby przyszłych i obecnych mieszkańców. W jaki sposób budowane są obecnie obiekty wielorodzinne? Czy dla kupujących wygląd budynku ma naprawdę duże znaczenie?

Autor: HouseMarket.pl 26 czerwca 2017 15:57

Na współczesnych osiedlach dominują budynki o niskiej zabudowie. Duże poczucie prywatności i bezpieczeństwa stało się dla wielu synonimem komfortu, stąd tak ogromna popularność kameralnych inwestycji. Dziś idea sąsiedztwa przeżywa swoisty renesans. Ludzie na nowo przekonują się do zacieśniania relacji, bo zauważają, w jak dużym stopniu ułatwiają one życie. Niewielkie osiedla sprzyjają integracji. Nierzadko bywa, że mieszkańcy zakładają własne grupy w mediach społecznościowych, chcąc pozostawać ze sobą w stałym kontakcie i móc na bieżąco rozwiązywać ewentualne problemy.

Odpowiedź na zmiany

Deweloperzy odpowiadają także na zmieniające się potrzeby społeczeństwa. Coraz więcej osób wychodzi z założenia, że należy wyraźnie odgradzać życie zawodowe od prywatnego, zachowując tzw. work-life balance. Praca po godzinach nie jest już synonimem chęci osiągnięcia sukcesu, a w cenie jest umiejętność takiego zarządzania czasem, aby wszystkie obowiązki zostały wykonane sprawnie i efektywnie. To ważne, żeby miejsce zamieszkania było świetnie skomunikowane z różnymi częściami miasta i umożliwiało szybki dojazd do pracy. Nowe inwestycje często powstają właśnie na terenach w pobliżu centrum. Wykorzystywanie nieużytków to popularny sposób efektywnego zagospodarowania przestrzeni. Równie częstą praktyką jest tworzenie budynków między istniejącą już zabudową, tzw. plomb.

Estetyczne i ekonomiczne

Do budowy wykorzystywane są coraz nowocześniejsze materiały. Liczy się ekologia i niskie koszty eksploatacji. W elewacjach często używane jest szkło, stal i drewno. Estetyka budynków jest dziś bardzo ważna. Dobry deweloper potrafi zadbać o to, by jego inwestycja naturalnie wkomponowała się w istniejącą przestrzeń, przyciągała wzrok i jak najlepiej wykorzystywała potencjał okolicy.

Wygląd robi różnicę

Choć mieszkania często kupowane są na etapie realizacji, gdy nie widać jeszcze efektu końcowego, to jednak dla wielu klientów wygląd inwestycji ma duże znaczenie. – Często jesteśmy pytani w takiej sytuacji o wizualizacje budynków. Przebywanie w estetycznie zaprojektowanej przestrzeni daje duże poczucie komfortu. Nie jest to tak ważny czynnik, jak cena, metraż, lokalizacja czy rozkład mieszkania, ale mając oferty podobne pod tymi względami, będziemy sugerować się wyglądem inwestycji i jej otoczenia – opowiada Jakub Orski, pracownik wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom”.

Z biegiem czasu powstawać będą coraz nowocześniejsze, inteligentne osiedla, zaspokajające rozmaite potrzeby mieszkańców. Deweloperzy wciąż będą dostosowywać się do zmieniającego się społeczeństwa i wykorzystywać innowacyjne technologie, mające zoptymalizować koszty eksploatacji budynku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych