PARTNER PORTALU

Tarnów montuje w mieszkaniach czujniki bezpieczeństwa

Miejski Zarząd Budynków w Tarnowie kupił 170 czujników tlenku węgla. W mieszkaniach opalanych węglem zamontował 120 sztuk już przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Autor: HouseMarket.pl 20 stycznia 2016 12:00

Kolejnych 50 czujników będzie montowanych w najbliższych dniach. – To gwarancja bezpieczeństwa mieszkańców  – informuje Janusz Galas, prezes spółki.

Wysokiej klasy czujniki brytyjskiej firmy posiadają siedmioletnią gwarancję i zostały wypożyczone lokatorom, których wyposażono równocześnie w instrukcję obsługi detektorów. - Dzięki hurtowemu zamówieniu wynegocjowaliśmy korzystną cenę. Niewykluczone, że w razie potrzeby dokupimy kolejne – deklaruje prezes.

Jak informuje tarnowski ratusz, w tym sezonie grzewczym, jak na razie, w dwóch mieszkaniach (przy ul. Żydowskiej i ul. Tuchowskiej) zarządzanych przez MZB zgłaszano problemy z tlenkiem węgla. Po sprawdzeniu mieszkania na ul. Żydowskiej okazało się, że stężenie czadu było tam niepokojąco wysokie.

Aby zapewnić bezpieczeństwo lokatorom zamontowano nasadę kominową, której celem jest wyeliminowanie zaciągania dymu przez przewody wentylacyjne mieszkania. Rozmieszczono także osiem czujników czadu. Ponadto przystąpiono do montażu rur ze stali nierdzewnej w przewodach kominowych, by pozbyć się ich nieszczelności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych