PARTNER PORTALU

Ten rok już bez dopłat MdM. Deweloperzy są spokojni

BGK wstrzymał przyjmowanie wniosków w ramach programu MdM. Mimo potencjalnego zagrożenia dla inwestorów, większość z nich zachowuje spokój.

Autor: HouseMarket.pl 11 kwietnia 2017 11:16

Opublikowane przez BGK w marcu statystyki sprzedażowe kredytów z dofinansowaniem MdM na rok 2018 prezentowały się zadowalająco. Liczba chętnych po państwowe wsparcie rosła z dnia na dzień. Eksperci z rynku pierwotnego przewidywali, że podobnie jak w poprzednim roku, i w tym zarezerwowana pula wyczerpie się na przełomie pierwszego i drugiego kwartału.

W marcu liczba chętnych wzrosła

– Od początku 2017 roku w naszych biurach sprzedaży pojawiało się bardzo dużo osób zainteresowanych mieszkaniem z rządową dotacją. W marcu liczba chętnych jeszcze wzrosła. Każdy chciał skorzystać ze wsparcia kończącego się powoli programu dopłat – mówi Lucyna Jarczyńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu firmy Agrobex. Wysokie statystyki sprzedażowe odnotowała również Linea, deweloper budujący Osadę Leśną w Dąbrówce i Leśną Polanę w Dopiewcu.

– Spora część naszych klientów to młode rodziny z dziećmi, które korzystają z programu Mieszkanie dla Młodych. Dlatego jesteśmy przekonani, że także w przyszłości banki, jak i deweloperzy z pewnością wypracują przystępne rozwiązanie, które pozwoli kupić własne M i spełnić marzenia – podkreśla Adam Wędrychowicz z firmy Linea.

Podobnie kształtowała się sprzedaż na poznańskich Podolanach, gdzie powstaje osiedle Reduta Nowe Podolany. – Marzec zdecydowanie był miesiącem MdM-u. Spora część naszych klientów to osoby, które starały się o państwowe dofinansowanie i to im się udało – mówi Agata Nowaczyk, specjalistka z poznańskiego biura sprzedaży Ekonbud-Fadom.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również inwestycje zlokalizowane poza granicami Poznania. Realizowane przez Planetbud projekty w Zalasewie – Aleja Bukowa i Aleja Wiśniowa – zostały już sprzedane w ponad 50 proc. – Klienci kupujący u nas mieszkanie to zarówno młode rodziny z dziećmi, które wkład własny pokrywały właśnie z programu Mieszkanie dla Młodych, jak i osoby niekorzystające z państwowego dofinansowania – zauważa Weronika Potarzycka, specjalistka z biura sprzedaży Planetbud Development.

Natomiast świetne wyniki sprzedażowe odnotowała firma Greenbud Developement, bowiem 100 proc. domów, powstających w ramach osiedla Zielone Rabowice, znalazło swoich nabywców.

– Sukces z pewnością zawdzięczamy ciekawej architekturze inwestycji, czy indywidualnemu podejściu do Klienta oraz faktowi, że lokale były dostępne w ramach rządowego programu MdM – informuje Magdalena Błaszkowiak-Pepel z biura sprzedaży Greenbud Development.

Inwestorzy zachowują spokój

Mimo potencjalnego zagrożenia dla inwestorów, większość z nich zachowuje spokój. – W ramach naszej strategii postawiliśmy na inwestycję ze średniego pułapu cenowego. Dbamy o elegancką architekturę, wysoką jakość oraz funkcjonalność każdego mieszkania. Nie uzależniamy płynności sprzedażowej od programu. Ofertę dostosowujemy do potrzeb klientów – na Nowych Ogrodach znalazły się zarówno mieszkania dostępne w ramach MdM, jak i te, które w jego ramy się nie wpisują – mówi Marlena Zapalska, prezes spółki Proxin Ogrody.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych