PARTNER PORTALU

Tomasz Tomala pełnomocnikiem Krajowego Zasobu Nieruchomości

Minister Andrzej Adamczyk wybrał pełnomocnika do spraw organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości. Na stanowisko został powołany Tomasz Tomala.

Autor: housemarket.pl 30 sierpnia 2017 12:37

Andrzej Adamczyk, Minister infrastruktury i budownictwa powołał Tomasz Tomalę na pełnomocnika do spraw organizacji Krajowego Zasobu Nieruchomości. Tomala do tej pory pełnił funkcję zastępcy dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

- Pełnomocnik w okresie sprawowania funkcji wykonuje zadania prezesa KZN oraz dyrektora biura KZN na zasadach określonych w ustawie o KZN. Swoje zadania pełnomocnik będzie wykonywał przy pomocy pracowników Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa. Najważniejszym zadaniem jest podjęcie czynności niezbędnych do rozpoczęcia działalności przez KZN, a także zatrudnienie pracowników biura KZN - możemy przeczytać w informacji opublikowanej na stronie Ministerstwa 

KZN będzie bankiem ziemi państwowej, którą przeznaczy pod budowę mieszkań na wynajem. Podstawą prawną będzie ustawa o Krajowym Zasobie Nieruchomości, która wejdzie w życie 11 września 2017 r.

Utworzony zostanie Krajowy Zasób Nieruchomości, który będzie gospodarował nieruchomościami Skarbu Państwa, przeznaczając je pod budowę mieszkań o atrakcyjnym czynszu, w tym ramach programu Mieszkanie Plus.

Zadaniem KZN będzie między innymi nadzorowanie najmu, a w szczególności wysokości czynszów, tak aby opłaty ponoszone przez najemców nie przekraczały wysokości określonych w przepisach wydanych na podstawie tej ustawy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych