PARTNER PORTALU

Toruń dołączył do programu Mieszkanie Plus

Toruń podpisał z BGK Nieruchomości warunkową umowę dotyczącą budowy 324 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus.

wnp.pl

Autor: wnp.pl 13 marca 2017 14:19

Inwestycja realizowana w ramach programu Mieszkanie Plus ma pozwolić istotnie ograniczyć deficyt mieszkaniowy, który w Toruniu jest szacowany na ok. 2 tys. lokali.

Mieszkania powstaną w rejonie ulic Okólnej i Inowrocławskiej w dzielnicy Podgórz. Ich budowę sfinansuje fundusz zarządzany przez BGK Nieruchomości.

Szczegółowe analizy gruntów zgłoszonych do programu trwały od października 2016 r., kiedy to miasto Toruń, będące obecnie właścicielem nieruchomości, podpisało z BGK Nieruchomości wstępny list intencyjny.

Jak podkreślił Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGK Nieruchomości, przedsięwzięcie w Toruniu to pierwsza tak znacząca inwestycja w ramach programu Mieszkanie Plus.

Dodał, że misją BGK Nieruchomości jest zwiększenie dostępności mieszkań na wynajem, także dla słabiej uposażonych rodzin.

- Nasi klienci to osoby o umiarkowanych dochodach, które z jednej strony nie kwalifikują się do uzyskania mieszkania komunalnego czy socjalnego, z drugiej zaś - nie mają szans na kredyt hipoteczny, czy też zakup mieszkania na obecnym rynku - wskazał Pawlak.

Podkreślił, że oferta spółki jest w pełni rynkowym i komercyjnie kalkulowanym produktem.

- Nasza współpraca z miastem Toruń pokazuje, że warto animować te obszary lokalnych gospodarek, które są ważne społecznie, a jednocześnie przynoszą wymierne korzyści ekonomiczne - zaznaczył Pawlak.

BGKN podał, że do dyspozycji mieszkańców zostaną oddane niemal 390 zewnętrzne miejsca parkingowe. W pobliżu mieszkań znajdują się przedszkola, szkoły i dom kultury. Dojazd do centrum miasta komunikację miejską zajmie ok. 20 minut

Budowa pierwszych mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus ruszyła w grudniu 2016 r. w Białej Podlaskiej i Jarocinie. Inwestycje realizowane są na zasadach rynkowych, bez angażowania pieniędzy podatników.

Jak podkreśla BGKN, celem jest zapewnienie impulsu do rozwoju rynku mieszkaniowego, co pozwoli zniwelować obecny deficyt - w porównaniu ze średnią w Unii Europejskiej - wynoszący w całej Polsce około 3 mln lokali.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych