PARTNER PORTALU

Touax szturmem bierze rynek. Będą kolejne inwestycje

Touax aktualnie realizuje ponad tysiąc projektów, na terenie całej Polski i konsekwentnie intensyfikuje działalność. Świadczą o tym wyniki finansowe firmy. Dochody firmy wzrosły.

Autor: housemarket.pl 28 lipca 2017 14:41

Od stycznia do końca maja 2017 r. Touax odnotował wzrost zysku netto o 8 %, w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Wiele wskazuje, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy tego roku firma wygeneruje jeszcze lepsze wyniki. Do takich wniosków skłaniają m.in. coraz bliższe terminy zakończenia wielu aktualnie realizowanych projektów.

Touax wykorzystuje stabilną sytuację gospodarczą w Polsce, która składnia coraz większą liczbę firm do inwestowania. Wskazują na to m.in. dane zawarte w raporcie o inwestycjach opracowanym przez Deutsche Bank. Z raportu wynika, że co trzecia badana firma (34 %) ma plany inwestycyjne. Badanie objęło 500 firm - jedno z największych tego typu na rynku. Podobne wnioski można wysnuć, analizując ankietę przeprowadzoną przez Credit Agricole. Przedsiębiorcy uczestniczący w badaniu przewidują silny wzrost nakładów na środki trwałe w 2017 r. na poziomie 24,7 %. Wskazuje to na przyspieszenie inwestycji szczególnie wśród przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 50 pracowników.

Istotny czynnik, który wpływa na zwiększenie inwestycji w Polsce stanowią środki pozyskane w ramach dotacji z funduszy pomocowych UE. Przedsiębiorcy, obok samorządów, będą w latach 2014-2020 największymi beneficjentami funduszy unijnych. W sumie na rozwój przedsiębiorstw w najbliższych latach zostanie przeznaczonych 20 mld euro.

– Nasi kontrahenci często rozwijają działalność w oparciu o środki pozyskane w ramach dotacji z UE. Oznacza to także zwiększone zapotrzebowanie na usługi, z zakresu budownictwa modułowego – stwierdza Jacek Staniszewski, dyrektor generalny Touax. – Szczególnie duży potencjał wzrostu dotyczy Mazowsza i Wielkopolski. Te regiony należą do najprężniej rozwijających się w naszym kraju. Wyraźne ożywienie gospodarcze obserwujemy również na Pomorzu szczególnie na obszarach położonych blisko morza, gdzie powstaje coraz większa liczba sezonowych obiektów gastronomicznych. Coraz intensywnej rozwija się również nasza działalność związana z budową szkół, czy też przedszkoli. Wiele lokalnych samorządów, w budownictwie modułowym, dostrzegło szanse na rozwiązanie problemów lokalowych w szkolnictwie.

Touax konsekwentnie dywersyfikuje źródła przychodów. Spółka buduje dworce tymczasowe, szkoły, przedszkola, a także obiekty gastronomiczne zlokalizowane m.in. w turystycznych regionach Polski. W tym kontekście warto wspomnieć m.in. o tzw. beach barach położonych w Jastarni, Dębkach, Ustce, we Władysławowie, Międzyzdrojach oraz Łebie, a także o warszawskim klubie Temat Rzeka położonym na plaży nad Wisłą. Touax rokrocznie dostarcza także budynki wykorzystywane w trakcie festiwali Warsaw Orange Festival i Open’er Festival.

Nowoczesne, modułowe rozwiązania kontenerowe pozwalają na postawienie w bardzo krótkim czasie tymczasowych obiektów, które są nie tylko wygodne, ale i estetyczne. Touax takie właśnie tymczasowe dworce wybudował dla PKP w Bydgoszczy, Poznaniu, Warszawie i Sopocie. Tymczasowe dworce mogą mieć świadectwa energetyczne – podobnie, jak w przypadku obiektów stałych. Budynki modułowe zostały zaprojektowane tak, by w naturalny sposób zmniejszyć zużycie energii. Poszczególne moduły zostały połączone w optymalny sposób, który ogranicza powierzchnie ścian zewnętrznych, dzięki czemu znacznie zmniejszone zostały straty ciepła. Budynki mogą także zostać wyposażone w panele fotowoltaiczne, doświetlające przeszklenia, a także w wiatrołapy, które eliminują przeciągi i zapewniają wymianę powietrza w kontenerze.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych