PARTNER PORTALU

Trendy na rynku domów jednorodzinnych

Z uwagi na ciągłe rozszerzanie się granic Krakowa, działki, które jeszcze kilka lat temu znajdowały się zbyt daleko od centrum miasta stają się coraz bardziej atrakcyjne dla osób poszukujących miejsca pod budowę swojego wymarzonego domu.

Autor: HouseMarket.pl 29 grudnia 2016 11:51

- Standardowo w 2016 r. klienci w Krakowie szukali domów w dwóch lokalizacjach: prestiżowej - na Woli Justowskiej, lub bardziej budżetowej - na obrzeżach miasta, gdzie można znaleźć oferty domów w cenach zbliżonych do 50-70 mkw. mieszkania w centrum miasta - mówi ekspert Private House Brokers, Paweł Sekuła.

Z uwagi na ciągłe rozszerzanie się granic Krakowa, działki, które jeszcze kilka lat temu znajdowały się zbyt daleko od centrum miasta stają się coraz bardziej atrakcyjne dla osób poszukujących miejsca pod budowę swojego wymarzonego domu. - To właśnie te grunty najbardziej zyskiwały na wartości. Także deweloperzy interesowali się działkami, choć w tym przypadku mowa raczej o skrajnych terenach miejskich bądź tzw. plombach - komentuje Paweł Sekuła.

Co z cenami gruntów?

- Działki w odległości powyżej 10 km od Krakowa można kupić średnio za 10 tys. za ar. Na obrzeżach gminy Kraków - w cenie 20-30 tysięcy, zaś w samym Krakowie 40 - 150 tys. za ar - mówi ekspert biura nieruchomości NowodworskiEstates - Kamil Pytel.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych