PARTNER PORTALU

Trójmiasto: najlepiej sprzedają się mieszkania wzdłuż SKM i przy arteriach komunikacyjnych

Największy wpływ na zakup mieszkania ma jego lokalizacja - podaje Dziennik Bałtycki. W Trójmieście ceni się położenie wzdłuż linii kolejowej SKM i przy głównych ciągach komunikacyjnych. Popularne są także mieszkania dwupokojowe, o powierzchni od 35 do 55 mkw.

Autor: Dziennik Bałtycki 11 kwietnia 2018 15:37

Home Brokera i Open Finance przedstawiły notowania Indeksu Cen Transakcyjnych – przeciętna cena mieszkania w Gdańsku to 5745 zł, co oznacza, że w ciągu roku wzrosła o 4 proc. To stawia Gdańsk poniżej średniej, bo mieszkania w największych miastach są dziś przeciętnie o 4,6 proc. wyższe niż przed rokiem, przy czym na rynku pierwotnym ceny mieszkań wciąż rosną – jak wynika z raportu Metrohouse i Expandera.

Największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania położenie wzdłuż linii SKM lub głównych ciągów komunikacyjnych, dwupokojowe, o powierzchni od 35 do 55 mkw. Na popularność mieszkań może wpłynąć też ich położenie wzdłuż Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM),  co pokazuje wzrost zainteresowania gdynian mieszkaniami w rejonie Małego Kacka i Karwin.  Przykład gdańskiego rodzinnego osiedla Optima przy ul. Stężyckiej pokazuje też znaczenie komunikacji. Powstała tam nowa linia autobusowa 874, obsługiwana przez komercyjnego przewoźnika, która zapewnia przesiadki na pociągi PKM.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych