PARTNER PORTALU

Trwa remont modernistycznej kamienicy w Bydgoszczy

Rusztowania skrywają kamienicę z numerem 7 na pl. J. Weyssenhoffa. Jej remont to ważne zadanie realizowane przez właściciela budynku, ponieważ doskonale uzupełni wcześniejsze prace w sąsiednich budynkach z numerami 5 i 9.

Autor: HouseMarket.pl 10 lutego 2016 15:04

Te dwa obiekty znajdują się w rejestrze zabytków i w ostatnich latach odnowiono w nich elewacje między innymi przy wsparciu dotacji miejskiego konserwatora zabytków.

Kamienice tworzące północną pierzeję placu wzniesiono na początku XX wieku. Również Uniwersytet Kazimierza Wielkiego wyremontował swoje obiekty przy pl. Weyssenhoffa, w tym budynek główny dawnego Instytutu Rolniczego, który zamyka perspektywę ul. Mickiewicza. W ubiegłym roku wyremontowano natomiast obiekt przy ul. Powstańców Wielkopolskich 2.

Jak przypomina bydgoski ratusz, Plac Weyssenhoffa założono w 1903 roku w ramach zabudowy urbanistycznej. W latach 1903-1908 przy al. Ossolińskich powstał kompleks zabudowań Instytutu Rolniczego im. cesarza Wilhelma. Przed budynkiem głównym zakładu utworzono trójkątny plac z promieniście rozchodzącymi się dwujezdniowymi alejami. Obecnie jest to jedyne w mieście skrzyżowanie z wsypą centralną, gdzie pierwszeństwo mają pojazdy nadjeżdżające z prawej strony.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych