PARTNER PORTALU

Trzy pokoje konkurencją dla mieszkań dwupokojowych?

Rośnie zainteresowanie mieszkaniami trzypokojowymi. Jednaj to dwa pokoje są nadal hitem sprzedaży na rynku pierwotnym.

Autor: housemarket.pl 07 maja 2015 13:30

Wybierając mieszkanie zastanawiamy się nad wyborem lokalizacji, metrażem, ceną, położeniem lokalu w budynku. Do jednych z częstych dylematów należy wybór liczby pokoi w mieszkaniu.

- Nadal w większości inwestycji najpopularniejsze są mieszkania dwupokojowe, ale zauważamy znaczny wzrost zainteresowania mieszkaniami trzypokojowymi. Na przykład w poprzednim etapie inwestycji Nowe Tysiąclecie w Katowicach sprzedały się najszybciej. Obecnie dostępne są w przedsprzedaży w nowym etapie tej inwestycji, którego zakończenie planowane jest w IV kwartale 2016 roku – powiedziała Małgorzata Ostrowska, członek zarządu oraz dyrektor marketingu i sprzedaży w J.W. Construction Holding S.A.

Kupno mieszkania to jednak bardzo duży wydatek. Większe mieszkanie związane jest z większym budżetem, ale niekoniecznie proporcjonalnie większym do ilości metrów kwadratowych. Przewrotnie na zakupie trzypokojowego mieszkania możemy zaoszczędzić.

- Na cenę lokalu ma także wpływ położenie mieszkania w budynku, od czego zależy jego nasłonecznienie oraz piętro, na którym się znajduje. Warto przeanalizować czy nie zdecydować się na nieco mniej atrakcyjne położenie na rzecz większego metrażu - radzi Małgorzata Ostrowska.

Warto uważnie sprawdzać oferty deweloperów. Niektórzy oferują mieszkania trzypokojowe w cenie za mkw. niższej niż w przypadku mieszkania dwupokojowego. W ofercie J.W. Construction znajdują się mieszkania trzypokojowe w preferencyjnych cenach, nawet niższych niż w przypadku mieszkań dwupokojowych, m.in. na osiedlu Oaza Piątkowwo w Poznaniu, gdzie można nabyć gotowe mieszkanie w super cenie już od 5,6 tys. zł/mkw.

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych