PARTNER PORTALU

Tydzień otwarty w loftach Nowej Papierni

Przez pięć dni można oglądać lofty w dawnej fabryce papieru i wysokie mieszkania New Line. W ten sposób RED Real Estate Development promuje swoją wrocławską inwestycję.

Autor: Housemarket.pl 20 kwietnia 2015 14:47

Nowa Papiernia to XIX-wieczne mieszkania loftowe o wysokości do 4m mieszczące się w dwóch budynkach nieopodal wrocławskiego Rynku, przy ul. Gen. T. Kościuszki. Cena za mkw. mieszkania to min. 7,8 tys. zł. 

Aby zachęcić klientów, deweloper  organizuje tydzień otwartych drzwi. Od poniedziałku do piątku  można wejść na teren inwestycji. W sobotę, 25 kwietnia, w Nowej Papierni zbiorą się eksperci oraz pasjonaci zainteresowani historią i przyszłością Przedmieścia Oławskiego, w tym szczególnego miejsca, w którym pod koniec XIX wieku zaczęła działać fabryka papieru.

- 100 lat temu było tu trochę jak w Ameryce. Jak grzyby po deszczu w dzielnicy powstawały ciekawe i duże przedsięwzięcia. Oprócz dawnej papierni, m.in. znana wytwórnia wódek Carla Schirdewana przy ulicy Traugutta czy fabryka samochodów Otto Beckmanna przy ul. Kościuszki – mówi Sławomir Najnigier, pełnomocnik RED Real Estate Development, były wiceprezydent Wrocławia, który weźmie udział w spotkaniu jako ekspert od rewitalizacji przestrzeni miejskiej.

Dal miłośników historii i osób zainteresowanych papiernią i powstałą inwestycją przewidziany jest spacer po gotowych budynkach.

- Na przykładzie fabryki papieru widać, jak dużo ciekawostek i historycznych niuansów wiąże się z Przedmieściem Oławskim. Ta dzielnica ma duży potencjał i już bardzo się zmieniła, a jej pełna rewitalizacja może przynieść efekty nawet lepsze niż w przypadku Nadodrza - mówi Sławomir Najnigier.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych