PARTNER PORTALU

Tym żyli Czytelnicy HouseMarket.pl w 2016 r. TOP 10 najchętniej czytanych artykułów

Przedstawiamy 10 artykułów, które cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników w 2016 r. na portalu HouseMarket.pl. Niekwestionowanym numerem 1 okazał się tekst o kredytach. Nie zabrakło też artykułów o nowych inwestycjach.

Autor: HouseMarket.pl 30 grudnia 2016 15:50

1. Kredyty frankowe nieważne z punktu widzenia prawa

NBP potwierdził, że kredyty pseudofrankowe w rzeczywistości oprocentowane są stawką WIBOR. Są pseudokredytami z wbudowaną transakcją CIRS. Oznacza to, że są nieważne z punktu widzenia prawa.

 

2. Rewitalizacja daje budynkom drugie życie

Budowa Kozubnika jest prawdziwym projektem deweloperskim, bo przywraca świetność popularnego niegdyś ośrodka. Duch historii dostaje drugie, nowoczesne życie – twierdzi prezes Sawa Apartments Marian Okręglicki.

 

3. Home staging, czyli jak szybko sprzedać mieszkanie

Istotna jest harmonijna kolorystyka i brak osobistych przedmiotów takich jak rodzinne zdjęcia. Wnętrze ma być uniwersalne. Każdy musi się w nim czuć dobrze. Trochę jak w hotelu. Aranżacją mieszkań według tych zasad zajmuje się home stager.

 

4. Czym deweloperzy kuszą klientów?

Mieszkanie dostępne w programie MdM, zamknięty rachunek powierniczy, a także finansowanie nieruchomości w systemie płatności 10/90 - to tylko niektóre elementy podnoszące komfort zakupu własnych czterech kątów od dewelopera.

 

5. Praga nowym zagłębiem mieszkaniowym premium

Praga, dzielnica Warszawy, którą jeszcze niedawno deweloperzy i ich klienci omijali z daleka, odgrywa coraz większą rolę na stołecznym rynku mieszkań. HouseMarket.pl prezentuje najciekawsze inwestycje realizowane na prawym brzegu Wisły.

 

6. Dom na Jurze ubrany w kosze z wapieniem

Główna bryła budynku wykończona została siatkami wypełnionymi lokalnym wapieniem. Dzięki temu dom wtapia się w pełen ostańców skalnych krajobraz otuliny Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd.

 

7. Komfort House. Apartamenty blisko centrum Ełku i jeziora

Realizowany w Ełku przez Rutkowski Development Komfort House to apartamenty w pobliżu centrum Ełku, ale jednocześnie blisko jeziora i zieleni. Inwestycja zawiera 83 mieszkania od 29,38 mkw. do 101, 17 mkw. Inwestor planuje kolejne trzy budynki.

 

8. Dom z ruchomymi balkonami

W Teheranie powstał dom, który wciąż się zmienia. Przypominające drewniane pudełka tarasy w lecie otwierają się do słońca, a zimą są zamknięte.

 

9. Dom z piasku i ziemi, który pachnie oceaniczną bryzą

Rezydencja na Kostaryce powstaje przy użyciu pionierskiej metody irańskiego architekta Nadera Khaliliego. Podstawowym budulcem ścian są worki wypełnione mieszanką ziemi, piasku i cementu, pełniącego rolę stabilizatora.

 

10. Dom w kształcie bryły węgla? Tylko na Śląsku

Formalnie odbiega od budynków w najbliższej okolicy. Pozbawiony wszelkich zdobień i pastelowego oblicza zwraca uwagę radykalną formą i asfaltowym kolorem. W dodatku, w zależności od pory roku i trajektorii słońca zmienia swój odcień.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych