PARTNER PORTALU

Ulubione dzielnice Warszawy: Mokotów nadal w czołówce

Warszawa jest miastem rozległym, a poszczególne dzielnice mają swój charakter. Jedne są lubiane i polecane przez kupujących mieszkania, inne nie cieszą się zbyt dużą popularnością.

Autor: HouseMarket.pl 03 kwietnia 2018 11:42

Decydując się na zakup mieszkania w danej dzielnicy, warto rozpoznać, czy na pewno jest to ta popularna i lubiana, czy też ta, która nie cieszy się dobrą sławą. Będzie to miało znaczenie przy sprzedaży nieruchomości: proces ten trwa zazwyczaj dłużej w dzielnicach niepopularnych. Istotne jest to również dla komfortu użytkowania mieszkania, ponieważ określone lokalizacje lądują na liście nielubianych nie bez powodu. Często przyczyną bywa na przykład słabe skomunikowanie dzielnicy z innymi częściami miasta czy słabe wyposażenie w niezbędną infrastrukturę typu przedszkola czy galerie handlowe.

Ze wszelkich zestawień zawierających dzielnice, gdzie warszawiacy nie chcieliby zamieszkać, wyłania się na czołowej pozycji Białołęka. Paradoksalnie – mieszkania sprzedają się tam dobrze, bo ceny należą do przystępnych. Jednak dzielnica nie cieszy się sympatią mieszkańców. Narzekają oni na długie dojazdy do pracy oraz na słabą komunikację z centrum. Jako dzielnice słabo skomunikowane z innymi rejonami Warszawy od lat postrzegane są także Rembertów i Wesoła, które poza tym kojarzone są raczej z budownictwem jednorodzinnym. Z drugiej strony znajdują się dzielnice znane i lubiane, postrzegane bardzo pozytywnie i życzliwie. Prawie każdy chciałby tam kupić mieszkanie i w nich zamieszkać. Mieszkańcy stolicy bardzo chętnie zamieszkaliby na Żoliborzu. Lubiane są także Wola, Ursynów i Ochota.

Wielkim i bardzo konsekwentnym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców mieszkań cieszy się oczywiście Mokotów. Dzieje się tak z wielu względów. Pierwszym, i często najważniejszym, jest świetne skomunikowanie tej dzielnicy z innymi częściami miasta, a dodatkowo – jej niewielka odległość od centrum Warszawy. Kolejnym może być duża dostępność terenów zielonych oraz niewielka odległość od zlokalizowanego na Służewcu parku biurowców. Znaczenie ma także fakt, że oferta nowo powstałych mieszkań jest w tej dzielnicy rozbudowana i atrakcyjna, co wzmaga zainteresowanie ze strony kupujących, z których wielu może znaleźć tu lokum odpowiednie dla swoich potrzeb i możliwości. Deweloperzy, którzy prowadzą swoje inwestycje w rejonie Mokotowa, nie muszą się więc martwić o nabywców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych