PARTNER PORTALU

W dobrych lokalizacjach popyt nie maleje

W największej w kraju, warszawskiej ofercie deweloperów, jest najmniejszy odsetek ukończonych lokali. W innych aglomeracjach też nie ma ich wiele. W atrakcyjnych projektach mieszkania wyprzedają się przed zakończeniem budowy lub zostaje ich kilka.

Autor: housemarket.pl 20 marca 2015 09:02

- Z uwagi na dużą dynamikę sprzedaży, gotowe mieszkania stanowią około 5 proc. naszej oferty. Większość lokali sprzedaje się jeszcze przed oddaniem budynków do użytku. Wielu klientów decyduje się na zakup tzw. dziury w ziemi – mówi Mirosław Kujawski, członek zarządu LC Corp.

To właśnie wtedy jest największy wybór lokali, a raty na początku spłaty kredytu są dużo niższe, co pozwala spokojnie czekać na odbiór mieszkania. Korzystają z tego klienci.

- Ostatnie gotowe apartamenty zostały w sprzedaży w naszej inwestycji Rezydencja Sopocka, gdzie cena metra kwadratowego zaczyna się od 7 999 zł. W Gdańsku w inwestycji Dwa Potoki, mamy bogaty wybór ukończonych lokali o metrażu od 37 do 62 m kw. w cenie od 4100 zł brutto za mkw.- wylicza Tomasz Sznajder, wiceprezes zarządu Polnord.

W warszawskim osiedlu Tarasy Dionizosa, którego budowa prowadzona jest w podziale na etapy, w gotowym budynku w sprzedaży zostało pięć mieszkań o powierzchni od 29 do 71 m kw. w cenach od 156 809 zł do 410 958 zł.   

- Gotowe mieszkania mamy obecnie w dwóch inwestycjach – mówi Wojciech Stisz z Barc Warszawa. - W kameralnej inwestycji Rezydencja Kościuszki w podwarszawskim Piastowie możemy zaproponować lokale o metrażach 36, 48 i 52 m kw. w cenach od 212 990 zł do 306 210 zł oraz dwa mieszkania z antresolami o całkowitej powierzchni 69 i 79 m kw. w cenach 351 200 zł i 421 500 zł.

O dobrej passie sprzedażowej mogą również mówić deweloperzy realizujący projekty w południowej części kraju.

- W Krakowie na nabywców czekają dwa ostatnie gotowe mieszkania z balkonami o metrażach 68 i 87 m kw. w kameralnej inwestycji Mochnackiego na Woli Duchackiej. Jedno z nich jest dwupoziomowe i oferujemy je obecnie w specjalnej cenie 399 021 zł brutto – mówi Piotr Kijanka, dyrektor ds. sprzedaży w Wawel Service. - Na pozwolenie na użytkowanie czekają również nasze dwie energooszczędne inwestycje: Borkowska B1 i B2 na Klinach oraz wyposażona w kolektory słoneczne: Wężyka 10 w Czyżynach. Osoby, które do końca marca zdecydują się na zakup mieszkań w tych inwestycjach zyskają wykończenie i wyposażenie łazienki w cenie mieszkania. W skład wykończenia wchodzi między innymi: projekt wnętrza, wygładzanie i malowanie ścian oraz sufitu, ceramika, armatura, flizy i biały montaż.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych