PARTNER PORTALU

W Krakowie powstanie 50 mieszkań gminnych

Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie ogłosił przetarg na budowę mieszkań gminnych, w ramach tego zamówienia powstanie blok komunalny z ok. 50 lokalami w rejonie ul. Fredry.

Autor: PAP 18 grudnia 2017 11:45

Czterokondygnacyjny blok gminny ma powstać w sąsiedztwie istniejących tam budynków wielorodzinnych. Zgodnie z projektem uchwały rady miasta w sprawie wieloletniej prognozy finansowej na przygotowanie i realizację inwestycji przy ul. Fredry zaplanowano w kolejnych etapach łącznie 2,59 mln zł.

Jak poinformowała w poniedziałek dyrektor ZIM Janina Pokrywa, oprócz zaprojektowania i wybudowania samego budynku, wykonawca będzie miał też za zadanie zrealizować miejsca postojowe, chodnik i dojazd. Zaaranżowany będzie ogólnodostępny teren zielony. Podobnie jak w przypadku wszystkich gminnych budynków mieszkalnych, blok przy Fredry będzie dostosowany dla osób niepełnosprawnych.

Według przedstawicielki ZIK realizacja bloku gminnego przy ul. Fredry wpisuje się w program budowy mieszkań komunalnych w Krakowie, za który odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich.

W poprzednich latach miasto zrealizowało w ramach tego rodzaju kompleksowych projektów mieszkaniowych kilkaset lokali, wśród niech osiedle Magnolia na krakowskim Ruczaju. W 2016 roku blok gminny z 48 mieszkaniami powstał na Małym Płaszowie.

Obecnie - na zlecenie ZIM - trwa realizacja osiedla Przyzby - Zalesie na Ruczaju za ok. 44 mln zł. Tam, w 10 niskich budynkach, powstanie 357 lokali, a także żłobek i biblioteka. Zaaranżowane będą miejsca postojowe, a także teren zielony, plac zabaw i miejsce do wypoczynku. W ramach tego osiedla powstanie też Ośrodek Ruczaj, który będzie filią Centrum Kultury Podgórza. Niedawno zaprezentowano koncepcję architektoniczną tego obiektu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych