PARTNER PORTALU

W Łodzi otwarto dzienny dom dla seniorów

Przy ul. Senatorskiej 4 w Łodzi działa już Dzienny Dom Senior-WIGOR. Placówka wyremontowana została w ramach rządowego programu modernizacji i tworzenia domów dziennego pobytu.

Autor: HouseMarket.pl 28 grudnia 2015 15:22

Około 200 tys. zł kosztowało dostosowanie budynku do potrzeb osób z dysfunkcjami ruchowymi, doposażenie kuchni, jadalni oraz sali rekreacyjnej. Dom zyskał także przyrządy do ćwiczeń i rehabilitacji oraz sprzęt komputerowy. Ponad 150 tys. zł pochodziło z rządowej dotacji.

– Dzięki wsparciu rady osiedla, która przekazała na ten cel ok. 30 tys. zł. zmodernizowany został także ogród. Seniorzy są zachwyceni wyremontowanymi wnętrzami i nie mogą uwierzyć, że to ich dom – przyznaje Anna Froncka, administratorka obiektu.

Jak przyznaje wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, wsparcie dla osób w podeszłym wieku jest dla łódzkich władz bardzo ważnym zadaniem. Dlatego Łódź wystartuje w kolejnych edycjach rządowego programu.

– Program ma trwać kilka lat i z całą pewnością chcemy z niego korzystać. Mamy już wytypowane kolejne domy, które chcielibyśmy poddać modernizacji – przekonuje Tomasz Trela.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych