PARTNER PORTALU

W mieszkaniu dla dużej rodziny liczy się funkcjonalność

Wybór odpowiedniego mieszkania stanowi nie lada wyzwanie, w końcu to tu będziemy przez długi czas mieszkać, a często przez wiele lat spłacać kredyt. Dokonując zakupu warto zwrócić uwagę na liczbą pomieszczeń, a także ich funkcjonalność.

Autor: HouseMarket.pl 08 kwietnia 2015 16:58

Przy wyborze mieszkania dla rodziny najlepiej sprawdzi się lokum trzypokojowe lub dwa pokoje z możliwością przearanżowania na mieszkanie 3-pokojowe. Jeśli decyzja o powiększeniu rodziny przesunięta jest na dalszy termin, wolne pomieszczenie można z powodzeniem wykorzystać tymczasowo np. na pokój gościnny. Dla osób, które cenią duże przestrzenie, ale chcą mieszkać w bloku, idealnym rozwiązaniem będzie zakup mieszkania z kilkoma pokojami lub połączenie dwóch mieszkań w jedno większe – taką opcję oferują niektórzy poznańscy deweloperzy. Tu warto też wspomnieć o szeregu dodatkowych udogodnień. Przestronna winda w bloku stanowi wielkie ułatwienie dla mam z dzieckiem w wózku, zapewnia pełną mobilność i samodzielność, dzięki czemu rodzic, który chce wyjść z dzieckiem na spacer nie musi już prosić sąsiada o pomoc w znoszeniu wózka. Innym ważnym czynnikiem jest 24-godzinne monitorowanie osiedla, które zapewnia  bezpieczeństwo.

Dla rodziny istotna będzie też lokalizacja. Ścisłe centrum jest dobrym miejscem dla singla, dla rodziny już niekoniecznie. Warto wybrać tak, aby komunikacja z centrum nie zabierała dużo czasu, ale też osiedle było ciche, spokojne, najlepiej  otoczone zielenią. Powinniśmy sprawdzić czy w okolicy znajdują się parki, place zabaw, a także boiska, które umożliwią najmłodszym zabawę na świeżym powietrzu. Kolejnym ważnym, jeśli nie najważniejszym punktem przy wyborze mieszkania jest sprawdzenie czy na osiedlu znajdują się szkoły i przedszkola. Jeśli jest ich sporo, nie będziemy musieli tracić czasu i pieniędzy na dojazdy, a przede wszystkim mogli wybrać najlepszą ofertę edukacyjną.

- Na Dębcu powstaje już siódme przedszkole, szkół podstawowych i gimnazjów też jest sporo. Dzielnica tym samym staje się otwarta na młode małżeństwa, które myślą o powiększeniu rodziny. Mieszkańcy Dębca, a tym samym naszej inwestycji, mogą korzystać jednocześnie z zielonych zasobów Lasku Dębieckiego, a także z galerii handlowej. Jednym słowem wszystko, co daje  komfort mieszkania mają pod ręką - mówi Roma Pikulska, marketing manager Red Parku.

Zaplecze usługowo-handlowe będzie ważnym czynnikiem przy wyborze mieszkania, zwłaszcza dla młodych rodziców. Sklep spożywczy w pobliżu inwestycji sprawi, że nawet z małym dzieckiem w wózku nie będą ograniczeni. Jeszcze lepiej, jeśli w sąsiedztwie znajdzie się ekorynek. Jeden z nielicznych ekorynków w Poznaniu znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Red Parku, pozwoli on na zakup zdrowej żywości, tak ważnej w rozwoju dziecka.

Młodzi ludzie, którzy jeszcze nie mają rodziny, często nie biorą pod uwagę jej dobra, szukając mieszkania. Jest to jednak inwestycja, przy której zakupie warto kierować się rozsądkiem i wybiec myślami w przyszłość. Są miejsca mniej i bardziej odpowiednie dla dziecka i rodziny. Warto mieć to na uwadze przy wyborze swojego M.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych