PARTNER PORTALU

W Starachowicach ruszył program „Zielone podwórka”

Celem programu jest wspomaganie rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych w zakresie polepszenia standardu życia oraz warunków wypoczynku mieszkańców.

Autor: HouseMarket.pl 19 lutego 2016 13:09

Programem mogą zostać objęte nieruchomości stanowiące własność gminy Starachowice przylegające do nieruchomości wspólnot mieszkaniowych, do których wspólnota uzyskała tytuł prawny w postaci umowy dzierżawy lub użyczenia.

Miasto Starachowice może współfinansować projekty obejmujące budowę, remont ciągów pieszych, zieleńców i placów zabaw oraz zakup i montaż urządzeń małej architektury.

Programem objęte jest też tworzenie miejsc postojowych dla samochodów osobowych, placów utwardzonych oraz dojść i dojazdów na terenach komunalnych przy budynkach mieszkalnych.

Udział Starachowic we współfinansowaniu projektu nie może przekroczyć 75 proc. wartości ustalonej wspólnie przez wnioskodawcę i gminę Starachowice, w oparciu o przedłożony przez wnioskodawcę kosztorys, z zastrzeżeniem, że maksymalna kwota współfinansowania nie może być wyższa niż 35 tys. brutto. Termin składania wniosków upływa 31 marca danego roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych