PARTNER PORTALU

Warszawska Wola przyciąga multifunkcyjne projekty

Dawniej dzielnica przemysłowa, teraz obszar, na którym powstają nowoczesne biurowce oraz luksusowe osiedla mieszkaniowe. Wola obecnie zyskuje miano miejsca, gdzie warto mieszkać i pracować.

Autor: HouseMarket.pl 10 lipca 2015 08:42

Ostatni raz takie ożywienie Wola przeżywała pod koniec XIX wieku, gdy w jej rejony zawitała kolej. Spowodowało to znaczny wzrost wymiany towarów i usług oraz rozwój przemysłu. Na terenie Woli powstawało wiele fabryk i zakładów rzemieślniczych; było to także atrakcyjne miejsce do handlu dla wszelakiej maści kupców. Po przyłączeniu Woli do Warszawy nastąpił jeszcze większy rozkwit dzielnicy. W pewnym momencie znajdowało się tam nawet 800 zakładów, w których pracowało ponad 45 tysięcy osób.

Obecnie Wola, dzięki atrakcyjnej lokalizacji i bliskiemu sąsiedztwu Śródmieścia, coraz częściej zaczyna być wybierana przez duże przedsiębiorstwa. Podobnie jest z rynkiem mieszkaniowym w tej części Warszawy, który ruszył ostro z kopyta.

- Taka ilość nowych powierzchni biurowych stwarza również duży potencjał dla mieszkaniówki w tym rejonie. Deweloperzy liczą na duże zainteresowanie mieszkaniami, które będą w bliskiej odległości zarówno od centrum miasta, jak i miejsca pracy – twierdzi Jarosław Mikołaj Skoczeń z Grupy Emmerson. - Na Woli możemy znaleźć zarówno mieszkania dla osób, które są na starcie swojej kariery zawodowej, jak i tych z ugruntowaną pozycją zawodową – dodaje.

Rzeczywiście nowe inwestycje w tej części Warszawy są bardzo zróżnicowane. Potencjalni klienci mają w czym wybierać. Jak wyliczyła Grupa Emmerson, na Woli powstaje aż 46 nowych inwestycji mieszkaniowych. Większość z nich znajduje się jednak w znacznej odległości od centrum miasta,  w rejonie ulic Jana Kazimierza, Juliusza Ordona czy Sowińskiego. Na ich tle wybijają się za to inwestycje zlokalizowane w samym centrum Warszawy przy granicy ze Śródmieściem. Jedna z nich znajduje się na skrzyżowaniu ulic Karolkowej oraz Jaktorowskiej, na granicy Śródmieścia i Woli, nieopodal Muzeum Powstania Warszawskiego. Deweloper Syrena Invest oferuje swoim klientom szeroki wachlarz mieszkań, w tym także apartamenty dwupoziomowe.

- W naszej ofercie, oprócz wysokiej klasy apartamentów z przestronnymi tarasami, znajdzie się również osiem lokali w stylu duplex apartments, czyli mieszkań dwupoziomowych o podwyższonym standardzie. Każdy z tych lokali będzie dodatkowo posiadać przestrzenne loggie oraz osobne wejścia z dwóch pięter – zaznacza Fernando de Zuniga z inwestycji Apartamenty Syrena na Woli.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

House Market: dołącz do nas na Google+

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych